U tijeku je sjednica Glavnog odbora SDP-a. Javnosti su se obratili Zoran Milanović i Peđa Grbin.
Na prvim izborima 2020. godine sam se držao neutralno. Nisam tada nikome dao glas. To sam učinio i godinu dana kasnije. Ali okolnosti su se promijenile. Prije dva mjeseca to nije bilo moguće. Slučaj instaliranja probisvjeta koji se naziva glavnim državnim odvjetnikom, u meni je probudio bijes. Ne ulazim u svaki sukob bez razmišljanja i znam da nisam medvjed i sada mogu biti ozlijeđen. Ali nije bilo izbora. Peđa kaže da ne mogu više raditi ono što su radili. Mogu. Na vama je da kažete ‘Nećete više. Gotovo je‘, rekao je Zoran Milanović, prenosi Jutarnji list
- Ustav i zakoni su nešto što smo uvijek poštivali. Uzdam se u vašu podršku od svih vas koji će mi biti partneri. Vodili smo Hrvatsku dva puta i otišli s vlasti dostojanstveno i nikad pokvareno i nikad devastirano i uvijek svjesni da se izbori mogu izgubiti, ali obraz ne, kako je govorio Račan.
Na izborima koji su najvažniji za Hrvatsku od 2000. do danas. Na izborima koji su postali izbori za demokraciju. Oni koji su zadnjih godina mrcvarili sve neovisne institucije, koji su mrcvarili sve što su mogli, jučer su se odjednom probudili jer im ništa nije sveto. Ta ekipa nije nije u stanju ništa drugo nego uzeti sav novac poreznih obveznika i time financirati svoju kampanju. Navikli su da žive u korupciji i da sve nas mogu korumpirati. Mi im poručujemo: Ne možete‘. poručio je Peđa Grbin s Iblerova trga.
- 17. travnja će dana pobijediti Hrvatska. Kao što smo se 4. siječnja prije 24 godine probudili slobodni, tako ćemo se probuditi 18. travnja 2024. godine. Odluka o Milanoviću nije se rodila preko noći. Ona je promišljena. Ona je tu jer svi moramo dati svoj doprinos. Mi ne gazimo, mi me mrcvarimo, mi ne dijelimo. Hrvatska će opet postati dom za sve građane i to je ta ključna razlika.
- Onima koji su jučer bili na apaurinima, morat odgovoriti, SDP je uvijek bio stranka Ustava i zakona. Pozivam Ustavni sud da što prije sonese odluku je li ono što niti jednim člankom Ustava nije zabranjeno, je li to dopušteno. Je li ono što nije zabranjeno - dopušteno. Obratit ćemo im se i pravnički, pisanim putem, ali neka odluče što prije. Odluku Ustavnog suda poštivat ćemo što prije. Mi se presuda ne bojimo, rekao je.