republika - dugi

uspješni tijekom cijele godine

Iznimni rezultati penjača iz SPK Onsight - Na prvenstvu Hrvatske u Zagrebu osvojili dva zlata i broncu

Na natjecanju su nastupili penjači iz SPK Onsight iz Pule koji su postigli iznimne rezultate, posebice u seniorskoj i juniorskoj kategoriji gdje su Luka Žufić i Deni Ušić osvojili zlatnu medalju. U kategoriji mlađih juniora Lari Pletikos je osvojio brončanu medalju

2 min
Borka Petrović
Ekipno u Zagrebu

Proteklog vikenda, 3. i 4. prosinca, održano je Prvenstvo Hrvatske u sportskom penjanju u disciplini "Kombinacija".

Natjecanje koje je održano u Zagrebu u Penjačkoj dvorani Sljeme bilo je otvoreno za sve kategorije, od najmlađih cicibana do seniora. Organizator natjecanja je Hrvatski sportsko penjački savez.

Na natjecanju su nastupili penjači iz SPK Onsight iz Pule koji su postigli iznimne rezultate, posebice u seniorskoj i juniorskoj kategoriji gdje su Luka Žufić i Deni Ušić osvojili svatko svoju zlatnu medalju. U kategoriji mlađih juniora Lari Pletikos je osvojio brončanu medalju.

Deni Ušić, prvo mjesto juniori

Ove su godine penjači iz SPK Onsight već bili visoko plasirani na nizu natjecanja, ponajprije u lipnju ove godine na Prvenstvu Hrvatske gdje je Ana Mišan osvojila zlato (disciplina težinsko) te Deni Ušić zlato u obje discipline (težinsko i brzinsko).

Deni Ušić je također osvojio ukupno 2. mjesto u Boulder Kupu Hrvatske za 2022. godinu koji je bio organiziran u tri kola u Splitu i Zagrebu.

Na početku sezone, na Prvenstvu Hrvatske u Boulderu Filip Kurtović i Luka Žufić osvojili su 1. i 2. mjesto u mlađim seniorima te Sara Zrinić 3. mjesto u mlađim seniorkama. Deni Ušić osvojio je 3. mjesto u juniorima, a Niko Uhač 3. mjesto u mlađim kadetima. Na istom natjecanju u seniorskoj kategoriji Luka Žufić osvojio je drugo, a Filip Kurtović treće mjesto.

Na Prvenstvu županije u Boulderu koje je bilo održano u listopadu Roza Mitić je osvojila 1. mjesto, a Nika Jelenić 3. mjesto u mlađim kadetkinjama, Erik Červeni 1. mjesto kod mlađih cicibana, Niko Uhač i Patrik Faltin 2. i 3. mjesto u mlađim kadetima, Ana Mišan i Helena Grubešić 1. i 2. mjesto u kadetkinjama, David Radovčić i Vito Uhač, 2. i 3. mjesto u mlađim juniorima, Petra Ostović 2. mjesto u juniorkama. U seniorima Marina Jašić je osvojila 2. mjesto, a Deni Ušić 3. mjesto.

Luka Žufić, prvo mjesto seniori

Ovi iznimni rezultati su plod dugogodišnjeg rada i truda sportaša te njihovih trenera Siniše Hrestaka, Marka Kalčića i Victora Huga Morena.

Pula

TREĆI GRADSKI CENTAR: Izradit će se Idejno arhitektonsko-urbanističkog rješenja zone Vallelunga

Zbog veličine i zahtjevnosti zone, kako u financijskom tako i operativnom smislu, razvoj je predviđen u više faza. Prvu fazu čini obnova i stavljanje u funkciju dviju građevina unutar zone – Poduzetničko inovacijski centar * Idejnim arhitektonsko urbanističkim rješenjem namjerava se urbanistički postaviti temelje cjelokupnog područja koje obuhvaća oko 250 tisuća četvornim metara i veliki broj postojećih građevina te iznimno vrijedan zeleni fond

Pula

U Puli radionica za umirovljenike: izrada kratkog autobiografskog filma

Cilj ovog programa jest napraviti vlastiti autobiografski film od 3 minute * Ciklus se sastoji od tri međusobno povezane radionice koje će se održati u Čitaonici kluba umirovljenika (Giardini 14) 8., 15. i 22. travnja, Sudjelovanje se ne plaća, no zbog ograničenog broja polaznika, prijave su obvezne