PREMIER LIGA

Everton sačuvao provligaški status

3 min
HINA

Tri kola prije kraja Everton ima 11 bodova više od Lutona koji je na 18. mjestu, a danas je Everton upisao treću prvenstvenu pobjedu u nizu, ovaj put protiv Brentforda, odnosnu četvrtu u posljednjih pet utakmica.

Pogodak odluke za veliko veselje na Goodison Parku postigao je Gueye nakon točno sat vremena igre.

U još jednom domaćem prvenstvenom ogledu nogometaši Manchester Uniteda su ostali bez pobjede, odigrali su 1-1 protiv davljenika Burnleyja. U utakmici s brojnim prilikama na obje strane golova nije bilo do 79. minute kada je Antony iskoristio grešku suparničke obrane te je u padu precizno naciljao za 1-0. Manchester United nije uspio zadržati tri boda, već je Burnley izjednačio u 87. minuti kada je Amdouni realizirao jedanaesterac kojeg je skrivio domaći vratar Onana.

Burnley je ostao pretposljednji na ljestvici, ali je bod bliže mogućem spasu. Manchester United je ostao šesti, ali mu je na bod minusa stigao Newcastle koji je s uvjerljivih 5-1 nadigrao posljednji Sheffield United na domaćem terenu. Tim je porazom Sheffield United i matematički vraćen u englesku drugu ligu, Championship.

Gosti, za koje nije branio hrvatski vratar Ivo Grbić, čak su poveli golom Ahmedhodžića u petoj minuti, ali do kraja im je to vrlo malo značilo. Dva pogotka za Newcastle je postigao Šveđanin Isak, a po jedan Bruno Guimaraes i Wilson, uz autogol Osborna.

Wolverhampton je s 2-1 pobijedio Luton koji je tako ostao u zoni ispadanja. Hee-Chan u  39. i Toti Gomes u 50. su doveli Wolverhampton u vodstvo 2-0, dok je za goste tek smanjio Morris deset minuta prije kraja.

Fulham i Crystal Palace su odigrali 1-1, a gosti su se poraza spasili u 87. minuti golom Schluppa.

U prvom susretu 35. kola u Londonu su nogometaši West Hama i Liverpoola odigrali 2-2. West Ham je poveo u 43. minuti kada je Bowen nadskočio gostujuću obranu te je glavom pogodio za 1-0 i svoj šesnaesti ligaški pogodak ove sezone.

Liverpool je preokret kreirao početkom drugog poluvremena. Prvo je Robertson izjednačio u 48., a gosti su poveli u 65. minuti. Stvorena je gužva u domaćem šesnaestercu, a nakon udarca Gakpoa i brojnih odbijanja vratar Areola je ugurao loptu u svoju mrežu.

West Ham je imao snage za povratak te je do boda stigao u 77. minuti. Bowen je ovaj put bio asistent, a nakon lijepog trzaja glavom za 2-2 je pogodio Antonio. U samoj završnici Liverpool je bio centimetrima blizu novog vodstva i pobjede, ali je žestoki udarac Elliotta završio na okviru vrata.

U posljednje četiri ligaške utakmice Liverpool je upisao tek jednu pobjedu, uz jedan remi i dva poraza te je sve sporiji u utrci za naslov prvaka koju vodi s Arsenalom i Manchester Cityjem. Ima dvije utakmice više i bod manje od Manchester Cityja, te utakmicu više od Arsenala, ali i dva boda manje.

U nedjelju se igraju posljednje tri utakmice ovog kola, a sastaju se Bournemouth - Brighton, Tottenham - Arsenal i Nottingham Forest - Manchester City.