Politika i društvo

S POSTOLJA BAČEN KIP GOSPE, RAZBIJEN PROZOR

Gradonačelnik Labina najoštrije osudio vandalizam ispred crkve Majke Božje Fatimske u Podlabinu

Zasad nepoznati vandal s postolja u dvorištu crkve Majke Božje Fatimske u Podlabinu bacio JE kip Gospe i tablu s deset Božjih zapovijedi, a na prozoru crkve razbio staklo * Gradonačelčnik Blašković: "Pozivamo nadležne institucije na brzu istragu i pronalaženje počinitelja"


 
1 min
Zoran Angeleski
foto Branko Biočić/Glas Istre

Zasad nepoznati vandal s postolja u dvorištu crkve Majke Božje Fatimske u Podlabinu bacio JE kip Gospe i tablu s deset Božjih zapovijedi, a na prozoru crkve razbio staklo * Gradonačelčnik Blašković: "Pozivamo nadležne institucije na brzu istragu i pronalaženje počinitelja"

Nakon što je ovog vikenda zasad nepoznati vandal s postolja u dvorištu crkve Majke Božje Fatimske u Podlabinu bacio kip Gospe i tablu s deset Božjih zapovijedi, a na prozoru crkve razbio staklo, gradonačelnik Labina Donald Blašković najoštrije je osudio skrnavljenje molitvenog prostora i kipa Majke Božje na sam blagdan Cvjetnice.

 - Na dan kada vjernici naših župa i našega kraja slave jedan od najvećih kršćanskih blagdana, ovakav vandalski i necivilizacijski čin sve nas više brine. Labin se oduvijek ponosi svojom otvorenošću, tolerancijom i multikulturalnošću – to su temelji na kojima smo gradili našu zajednicu. Poštivanje svakog pojedinca i njegovog vjerskog opredjeljenja za nas su neprikosnovene vrijednosti, ističe labinski gradonačelnik.

Ovaj čin, dodaje, nije samo napad na vjerski simbol, već izravan udar na zajedništvo i mir koji pažljivo čuvamo. Ovakvom vandalizmu, kaže, nema mjesta u njihovom gradu.

"Pozivamo nadležne institucije na brzu istragu i pronalaženje počinitelja, a sve naše sugrađane pozivam da u ovim blagdanskim danima ostanu dostojanstveni i solidarni, pokazujući da je Labin jači od bilo kakvog oblika netrpeljivosti. Naše su misli uz sve vjernike koji su pogođeni ovim nemilim događajem", zaključuje Blašković.


Nastavite čitati

Istra
 

CAR JE GOL Rovinj je izgubio bitku s prometnim kaosom

Po ulici Carera biciklisti jure između turista kao da voze završnicu Tour de Francea. Romobili zuje bez ikakvog obzira, dostavna vozila rivom prolaze kad im odgovara, a automobili u starogradsku jezgru ulaze kao da su dobili doživotnu propusnicu. Kontrole? Toliko rijetke da ih se može proglasiti turističkom atrakcijom

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.