Renomirani umjetnik Robert Pauletta još je jedan poznati građanin koji se izravno, objavom na svom službenom Facebook profilu, uključio u javnu raspravu o Lungomareu, referendumu, hotelu na Valkanama.
Budući da je ovdje riječ o poticajnom političkom nervu, nije zgorega podsjetiti da je Robert sin pokojnog istarskog političara, neponovljivog Ivana Paulette.
Slijedi tekst Roberta Paulette u cijelosti:
"Poštovane Puležanke i Puležani, spadam u one koji nisu baš aktivni na društvenoj mrežnoj sceni. Objavio tek nekoliko postova i to baš kada sam morao, no ovo danas čini mi se iznimno bitnim, a najposrednije se tiče i mojih životnih, ako baš želite etičkih svjetonazora.
Živimo u zemlji zajamčenih demokratskih prava koje sami ne koristimo dovoljno, nesvjesni smo i dalje da je moć u našim rukama i našem glasu i da smo mi ti koji smo pozvani odlučivati o vlastitoj budućnosti.
Zato budimo jasni, otvoreni, hrabri i ponosni te dozvolimo sebi samima mogućnost referendumskog izjašnjavanja.
Stvari su vrlo vidljive po tom pitanju.
Svi dobro znamo da dozvoljavanjem izgradnje hotela na predloženoj lokaciji prihvaćamo u najboljem slučaju puzeću devastaciju cijelog područja (koje gle čuda više i nije Gradsko nego privatno).
Bravo!!! Hurrra! Sve 5!!!!
Kažu nam to je dobro za nas, to su investicije, prihodi, zapošljavanje, praćenje trendova i slično.
Jeftine demagoške parole.
Jer svi znamo istinu; banke nisu hrvatske, turistički brendovi na našem području nisu hrvatski, zaposlenici nisu naši građani, pa kakva nam je onda korist od toga?
Kao divljaci za šarene perlice rasprodajemo našu djedovinu, obiteljsko blago, naše korijene i identitete.
Za što?
Za činjenicu da će netko posjedovati skuplji automobil od susjedovog, da će netko ići skijati u Dubai ili sagraditi još luksuzniji bazen.
Kakva je to društvena dobit od navedenog?
Devastirajuća u svim smjerovima.
Moraš biti rukovođen vlastitim interesom ili grdo slijep ili teški snob da to ne uviđaš.
Ali nemojte me nipošto krivo shvatiti; ne govorim protiv turizma, štoviše smatram da Pula treba još uznapredovati po tom pitanju i to debelo, zagovornik sam poduzetništva i volio bih vidjeti mnogo više mladih kako otvaraju svoje firme, farme, hostele, galerije, restorane.
Ali Lungomare kakav nam predlažu nije ta priča, a naše je društveno iskustvo po tom pitanju vrlo gorko; nama je dosta više diskutabilnih pretvorbi, sumnjivih investicijskih junaka, korumpiranih i neukih političara i sudova.
Pokažimo se i dokažimo napokon kao svjesni, savjesni i odlučni građani.
Izađimo i potpišimo za referendum, kako bi si tek potom dali priliku referendumom se izjašnjavati.
O šit, zar je Šeks pisao i taj zakon????"