Štinjanci cijeli tjedan povremeno bez vode
Prekidi vode očekuju se povremeno, od 8 do 15 sati
Vijećnici MO Sv. Polikarp-Sispslac u utorak će se sastati s predstavnicima tvornice cementa Calucem * Saborska zastupnica i pulska vijećnica Možemo! Dušica Radojčić jučer je, na njihov poziv, posjetila obitelj na Stoji, koja joj je tom prilikom pokazala žutu prašinu koju čiste više puta dnevno. "Ispričali su mi o ispuštanju prašine noću, o nepodnošljivom smradu i o svojim vrlo ozbiljnim plućnim problemima koji su se pojavili preseljenjem na Stoju i koje povezuju s onečišćenim zrakom, ali ne znaju kako dokazati", veli Dušica Radojčić
Vijećnici MO Sv. Polikarp-Sispslac u utorak će se sastati s predstavnicima tvornice cementa Calucem * Saborska zastupnica i pulska vijećnica Možemo! Dušica Radojčić jučer je, na njihov poziv, posjetila obitelj na Stoji, koja joj je tom prilikom pokazala žutu prašinu koju čiste više puta dnevno. "Ispričali su mi o ispuštanju prašine noću, o nepodnošljivom smradu i o svojim vrlo ozbiljnim plućnim problemima koji su se pojavili preseljenjem na Stoju i koje povezuju s onečišćenim zrakom, ali ne znaju kako dokazati", veli Dušica Radojčić
Vijećnici MO Sv. Polikarp-Sisplac sastat će se preksutra, u utorak u prostorijama pulske cementari s predstavnicima Calucema na temu zagađenja koje se, kako je registrirao gradski mjerni uređaj, događalo i tijekom cijelog današnjeg dana.
I ovaj put prekoračena je dozvoljena granica lebdećih čestica 2,5 PM, čiji kontinuitet zagađenja, time i štetnost po ljudsko zdravlje, sad već ozbiljno zabrinjava. Evo stanja prije 15-ak minuta:
- Hvala svima koji podržavaju smanjivanje zagađenja. Netko prije, netko kasnije, ali bitno je da ukazujemo i da više ne šutimo, kažu članovi Nezavisne iste MO Sv. Polikarp-Sispslac.
Podsjetimo, prije tri mjeseca građani su organizirali 15-minutnu blokadu pulske cementare Calucem, zbog učestalih zagađenja zraka koje već predugo bilježi i gradski mjerni uređaj postavljen nedaleko pogona cementare.
Saborska zastupnica i pulska vijećnica Možemo! Dušica Radojčić, kako je napisala danas na svom Facebook profilu, jučer je, na njihov poziv, posjetila stan obitelji na Stoji, koji su joj tom prilikom pokazali žutu prašinu koji čiste više puta dnevno.
- Pokazali su brdo rasute sirovine ispred Calucema koju raznosi vjetar, ispričali su mi o ispuštanju prašine noću, o nepodnošljivom smradu i o svojim vrlo ozbiljnim plućnim problemima koji su se pojavili preseljenjem na Stoju i koje povezuju s onečišćenim zrakom, ali ne znaju kako dokazati, veli Radojčić.
On podsjeća da je još 4. rujna sam Ministarstvu zaštite okoliša uputila pitanje o CALUCEM-ovoj okolišnoj dozvoli i dopuštenim maksimalnim koncentracijama SO2.
- Nisam još dobila odgovor, šaljem požurnice. Ovaj sam tjedan uputila neka pitanja u vezi naručenim mjerenjima kvaliteta zraka i utjecaja na zdravlje ljudi u okruženju Calucema Nastavnom zavodu za javno zdravstvo Istarske županije, navodi Dušica Radojčić.
Prekidi vode očekuju se povremeno, od 8 do 15 sati
Smatram da je postavljanje kamera opravdana i nužna preventivna mjera za zaštitu zajedničke imovine i sprječavanje daljnjih troškova, navodi naš čitatelj * Dodaje kako bi primjereno bilo, u sklopu skupih radova, obnoviti i dotrajala ulazna vrata
U nesreći su oba vozača i 62-godišnja putnica iz drugog vozila prevezeni u pulsku bolnicu, gdje je ženska osoba preminula. Po nalogu nadležnog državnog odvjetništva, nad njenim tijelom obavit će se obdukcija radi utvrđivanja točnog uzroka smrti
Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.
Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.