ČETIRI MEDALJE ZA HRVATSKU

EUROPSKO KARATE PRVENSTVO: Nikolina Golomboš osvojila zlato, a Ema Sgardelli broncu

2 min
HINA

Hrvatska reprezentativka Nikolina Golomboš osvojila je zlatno odličje u teškoj kategoriji, dok je Ema Sgardelli stigla do bronce u kategoriji -50 kg na Europskom karate prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Tbilisiju.

Golomboš je u finalu mlađih seniora u kategoriji +68 kg u glavnom gradu Gruzije pobijedila Turkinju Zeynu Gaballu sa 9-4.

Na putu do finala Golomboš je nadvisila Azerbajdžanku Fatimu Badalovu sa 10-0, škotsku natjecateljicu Neve Ewing sa 6-2, Mađaricu Doru Fleischer sa 6-1 i Njemicu Amelie Luecke s 3-0.

Ema Sgardelli stigla je do bronce mlađih seniorki u kategoriji -50 kg pobjedom u završnom susretu repasaža nad Španjolkom Mireiom Olivenzom Vizuete sa 6-1.

U 1. kolu bila je slobodna. U nastavku svladala je Luksemburžanku Kenzu Belabass sa 8-0, a zatim izgubila od kasnije finalistice, Francuskinje Chloe Breuzard sa 2-4. U prvoj borbi repasaža bila je uspješnija od Slovakinje Natalie Vargove sa 5-1.

Hrvatska je ukupno osvojila četiri medalje, jer su naši reprezentativci osvojili još dva juniorska odličja.

Sven Strahija je osvojio srebro u kategoriji -76 kg, a Sara Tomić broncu (+66 kg).

Strahija je na početku bio slobodan. Potom je pobijedio predstavnike Finske, Češke, Izraela, u polufinalu Turčina Sulejmana Aydemira sa 3-2, a u finalu je izgubio od Talijana Gennara Ingenita sa 0-4.

Tomić je također bila slobodna u 1. kolu. U nastavku je ostvarila pobjede nad ruskom i nizozemskom predstavnicom, minimalni polufinalni poraz od Crnogorke Jovane Damjanović sa 3-4, a uvjerljiv trijumf za broncu u okršaju protiv Kaje Topić iz BiH sa 5-0.

Završni susret za brončanu medalju izgubili su kadeti Lura Strahija (-61 kg), Marta Filipović (+61 kg), Nikola Birač (-63 kg), juniorka Ana Lujić (-53 kg), muška mješovita kadetsko-juniorska ekipa u katama (Dino Huić, Marko Fileš, Ivan Žeinski, Ivan Kukić) i Matija Relić u pojedinačnim katama mlađih seniora.

U konkurenciji mlađih seniora Sandro Krešić (+84 kg) izgubio je prvi susret repasaža do bronce, a Dini Šimunecu (-75 kg) nedostajao je jedan bod do nastupa u polufinalu.

Najviše medalja osvojila je Turska, a najviše zlata reprezentacija Francuske. Sudjelovalo je ukupno više od 1.160 karatista iz 49 zemalja.