Mavsi i bez Dončića slavili u Salt Lake Cityju, Bogdanović ubacio 24 za Jazz

3 min
HINA
Pixabay

Iako su i u trećoj utakmici ovogodišnjeg doigravanja igrali bez svog najboljeg igrača Luke Dončića košarkaši Dallas Mavericksa poveli su sa 2-1 u pobjedama protiv Utah Jazza svladavši ih u Salt Lake Cityju sa 126-118, a domaćem sastavu nije pomogla još jedna odlična partija Bojana Bogdanovića koji je postigao 24 koša.

Bogdanović je na terenu proveo 31:49 minuta uz šut za dva 4-5, za tri 4-7, dok je pogodio sva četiri slobodna bacanja, a imao je i šest skokova te dvije asistencije. Razlog što nije bio i duže na terenu bio je što je vrlo brzo u drugoj četvrtini dobio treću osobnu pogrešku.

Dallas je veliku prednost ostvario u prvom poluvremenu, na odmoru je bilo 68-51 za goste, a ponajprije zbog sjajnog šuta za tricu. Teksašani su pogodili čak 13 trica do odmora, prednjačili su igrači s klupe Maxi Kleber i Davis Bertans. U drugom poluvremenu Mavse je stao šut, trener Utaha Quinn Snyder snizio je petorku pa su domaći na krilima dvije Bogdanovićeve trice i s nekoliko eksplozivnih prodora i polaganja Donovana Mitchella smanjili zaostatak na 91-97 uoči posljednjih 12 minuta. Sredinom četvrte četvrtine Utah se primaknuo na 102-103, a kod rezultata 102-105 Bogdanović je imao otvorenu tricu za poravnanje, do tog je trenutka šutirao iz igre 6-7, ali tada je promašio.

Utakmicu je u završnici u svoje ruke preuzeo Jalen Brunson koji je prodorima napadao Rudyja Goberta koji se vratio u igru i bez problema punio koš domaćih koji su pokušavali uzvratiti tricama, ali su redom bivali neprecizni pa je se razlika ubrzo popela na nedostižnih 10 razlike za prvu pobjedu Dallasa u Salt Lake Cityju nakon šest godina.

U izostanku Dončića, koji se još nije oporavio od ozljede lista, Mavse je opet predvodio Brunson sa 31 košem, Spencer Dindiddie je dodao 20, a Kleber i Bertans su ušavši s klupe ubacili 17, odnosno 15 poena, a svaki je pogodio po četiri trice.

Kod Jazza je najefikasniji bio Mitchell sa 32 ubačaja.

Golden State Warriorsi poveli su s nedostižnih 3-0 protiv Denver Nuggetsa svladavši ih u trećoj utakmici u Denveru sa 118-113. Denver je košem Nikole Jokića poveo sa 111-109 3:20 minuta prije kraja, ali tada su zaredali s promašajima, dok je Andrew Wiggins tricom doveo goste u vodstvo, zatim je Jordan Poole nakon skoka u napadu povisio sa 114-111, a Stephen Cuury prodorom i polaganjem na 116-111 40 sekundi prije kraja dvoboja.

Poole i Curry ubacili su po 27 poena, a Klay Thompson je dodao 26 za Warriorse, dok je Nikola Jokić ubacio 37 uz 18 skokova za Nuggetse.

Dosada su u povijesti NBA doigravanja 143 momčadi stigle do prednosti od 3-0 u pobjedama i niti jedna još nije ispustila to vodstvo.

Nesvakidašnju utakmicu odigali su Minnesota Timberwolvesi i Memphis Grizzliesi, a na kraju su sa 104-95 slavili gosti iz Memphisa koji su tako poveli sa 2-1 u pobjedama. Wolvesi su sjano otvorili utakmicu, sredinom druge četvrtine imali su 26 koševa prednosti (47-21), ali su dopustili gostima da se serijom 15-0 do odmora približe na 51-44. Trećom četvrtinom ponovno su dominirali domaći koji su još jednom ostvarili prednost veću od 20 razlike, vodili su 79-54 tri minte prije kraja tog dijela igre. No, uslijedio je još jedan njihov kolaps, Grizzliesi su serijom 34-6 preokrenuli rezultat, šest minuta prije kraja poveli sa 88-85. Wolvesi su u završnici u potpunosti izgubili samopouzdanje, više nitko nije mogao pogoditi suparnički koš, pa su gosti na zulasku u posljednju minutu imali velikih 104-92.

Desmond Bane je sa 26 ubačaja predvodio strijelce Grizzliesa, Brandon Clarke je s klupe dodao 20 poena, dok je Ja Morant ostvario "triple-double" sa 16 koševa te po 10 skokova i asistencija.

Plasman u drugi krug osigurat će sastavi koji prvi ostvare četiri pobjede.

Nastavite čitati

Svijet

Washington poslao Ukrajini novi raketni sustav dugog dometa

Predsjednik Joe Biden je upozorio da bi, ako Ukrajina ne uspije, sljedeći korak ruskog predsjednika Vladimira Putina mogao biti izravan napad na saveznike u NATO-u: "Ne bismo imali drugog izbora nego priteći im u pomoć. Baš kao što su naši saveznici u NATO-u pritekli u pomoć nama nakon napada 11. rujna."

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

• Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.