ZAVRŠILO NEPOPULARNO BEZ GOLOVA

OVO NIJE 'BOD KO KUĆA' Istra cijelu utakmicu s igračem više, ali ništa od pobjede u Gorici

Unatoč posjedu od čak 73 posto, prilično jalovom u drugom poluvremenu, osim neiskorištene dobre prilike Majstorovića u 91. minuti, nogometaši Istre 1961 nisu uspjeli osvojiti sva tri boda na gostovanju kod jake, četvrtoplasirane Gorice koja je i opasno zaprijetila u par navrata

2 min
Zoran Angeleski

Unatoč tome što su gotovo cijeli susret imali igrača više, uz posjed od čak 73 posto (prilično jalov u drugom poluvremenu, osim neiskorištene dobre prilike Majstorovića u 91. minuti ), nogometaši Istre 1961 nisu uspjeli osvojiti sva tri boda na gostovanju kod jake, četvrtoplasirane Gorice. Završilo je nepopularnim rezultatom 0-0.

Već u 3. minuti isključen je stoper domaćih Krizmanić, ali igrači Istre 1961 nisu znali materijalizirati brojčanu nadmoć. Dvoboj je, posebno u drugom poluvremenu, protekao u jalovoj terenskoj inicijativi gostiju koji, osim udaraca s distance, praktički nisu stvorili nijednu pravu priliku za pogodak.

Za razliku od prvih 45 minuta, Gorica je u drugom poluvremenu pokazala svoju kvalitetu, pa čak i opasno zaprijetila u par navrata, a najozbiljnije u 59. minuti kada je nakon dobrog ubačaja Pršira i vrlo loše reakcije cijele obrane Istre, Soldo mogao glatko matirati Majkića s pet metara, no pucao je iznad grede.

Gorica se nakon nesmotrenosti Krizmanića u 3. minuti ograničila na obranu svog gola i osvajanje boda, no znala je zaprijetiti iz kontri.

Najbolju priliku Istra je imala u 27. minuti kada je Matej Vuk pucao bočno s 12 metara i pogodio stativu, a odbijenu loptu uhvatio golman Gorice.

No i Gorica je zaprijetila u prvih 45 minuta, kada je Soldo bočno izbio pred Majkića, no onda zapucao iznad gola.

Non stop je pjevalo i navijalo 50-ak vjernih  Demona koji kontinuirano prate svoj klub na svim gostovanjima.

Gorica nije ovim remijem prekinula impresivan niz; ovo je 17 utakmica bez poraza na domaćem travnjaku.

Četvrta Gorica sada ima 27 bodova, tri manje uz dvije utakmice više od trećeg Dinama, a četiri više od petog Osijeka, dok je Istra 1961 sedma sa 18 bodova, koliko ima i šesta Lokomotiva, a bod manje imaju osmi Varaždin i deveti Slaven Belupo.

Na vrhu je Hajduk sa 40 bodova, osam više uz dvije utakmice više od druge Rijeke, dok je na dnu Rudeš sa samo četiri boda. Rudeš sad igra protiv Dinama.

Poštovani gospodine Plenkoviću, digli ste si plaće, a kada će na dnevni red doći medijske slobode i prava novinara?

Sindikat novinara Hrvatske upozorava i na činjenicu da novinari/ke za svoj odgovorni i društveno važni rad za javno dobro zarađuju u prosjeku svega 1.043 EUR neto. Usto, samo u dva javna medija redovito se obnavljaju kolektivni ugovori, dok u privatnim medijima gotovo  u potpunosti izostaje i socijalni dijalog i zaštita radničkih prava i kolektivni ugovor. Time se medijskim radnicima u RH krši temeljno ljudsko pravo na sindikalno organiziranje i kolektivno pregovaranje iako EU od svih članica traži pokrivenost od 80 posto tržišta rada kolektivnim ugovorima