KK Kraljevica : KK Stoja 67:118

Uvjerljiva pobjeda Stoje u Kraljevici: u subotu gradski derbi s Pulom 1981 za prvaka lige

Ovogodišnje izdanje Druge lige Zapad došlo je do svojeg posljednjeg kola u kojem će se u subotu 26. ožujka sastati košarkaši Stoje i Pule 1981, te u gradskom derbiju odlučiti tko će biti prvak lige i putnik u kvalifikacije za Prvu ligu

1 min
Zoran Angeleski

Košarkaši Stoje uspješno su apsolvirali gostovanje u Kraljevici te u susretu 17. kola Druge muške lige Zapad upisali novu uvjerljivu pobjedu protiv istoimenog domaćina 67:118.

Ovogodišnje izdanje Uvjerljiva pobjeda Stoje u Kraljevici: u subotu derbi s Pulom za prvo mjesto time je došlo do svog posljednjeg kola u kojem će se ove subote 26. ožujka sastati košarkaši Stoje i Pule 1981, te u gradskom derbiju odlučiti tko će biti prvak lige i putnik u kvalifikacije za Prvu ligu.

Konačnih plus 51

Odlično otvaranje susreta te vodstvo od +26 koševa prednosti na kraju prve četvrtine praktički je odlučilo pitanje pobjednika ovog susreta. Do poluvremena Puljani su otklonili bilo kakve dvojbe I dodatno povećali svoju prednost, tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 30:67.

Treća četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi, dok su igrači Stoje u posljednjoj četvrtini dodatno povećali svoju prednost za konačnih + 51 razlike.

U redovima Stoje najefikasniji je bio Marin Đugum s 24 postignuta poena, dok su dvoznamenkasti broj koševa ubacili i Pavle Turić (15), Lovro Bulešić (14), Filip Gustovarac i Damir Burić po 12, Chris Hortman i Dino Blažević po 11, te Mirko Marić (deset koševa).

U domaćoj momčadi, Protega je ubacio 15, Kalac 13, te Jurić i Salamon po 12 poena.