Komunal

‘NOVI PULSKI TERMINAL’

PERONI U RASPADU Tvrtka Brioni: “Stanje je loše, rekonstrukcija nije bila kvalitetna”

Sa zgrade, naime, padaju dijelovi fasade. Čak su se i zaštitne trake već pokidale


 
2 min
Chiara Bilić
B. PETROVIĆ

Sa zgrade, naime, padaju dijelovi fasade. Čak su se i zaštitne trake već pokidale

Tvrtka Brioni koja upravlja pulskim autobusnim kolodvorom potvrdila je pisanje Istre24 da je taj terminal u lošem stanju. Minulog tjedna smo, podsjetimo, izvijestili da je takozvani novi terminal postao star i opasan za putnike. Sa zgrade, naime, padaju dijelovi fasade. Čak su se i zaštitne trake već pokidale.

Kao što smo pisali, vlasnik kolodvora je Grad Pula, ali njime upravlja pulsko društvo Brioni. Ta je firma, kako sami navode u odgovorima na pitanja koja smo im poslali prošlog tjedna, upravljanje preuzela temeljem ugovora o upravljanju, kojim je pak, uz ostala prava i obaveze, određeno upravo održavanje i ulaganje u objekt.

- Činjenica o kojoj se slažu i vlasnik i upravitelj je da je sadašnje stanje objekta, zbog njegove starosti i nekvalitetnih rješenja kod rekonstrukcije, objektivno loše i da zahtijeva velika ulaganja vlasnika u otklanjanje postojećih nedostataka, vele iz poduzeća koje upravlja kolodvorom.

Brioni, koji djelatnost pružanja kolodvorskih usluga obavlja od 2002. godine, dakle preko 20 godina, navodi da je sada, što se tiče oronulog i opasnog pročelja, poduzeta konkretna mjera – preventivno je sanirano oštećenje dijelova fasade.

Otkrivaju i da je nakon pisanja Istre24 održan sastanak Grada i Briona.

- Događaj oštećenja dijela fasade objekta Autobusnog kolodvora još je jednom upozorio na stanje objekta i potrebu žurne intervencije na otklanjanju uočenih problema radi čega je održan radni sastanak predstavnika vlasnika i upravitelja AK, na kojem su konkretno određene radnje nužne za promptno saniranje nastalih oštećenja, navode iz Briona te kažu da su prikupljene ponude potencijalnih izvođača radova, dok će se odluka o izboru najpovoljnje ponude donijeti u „najkraćem mogućem roku“.

Ostaje za vidjeti kakva je budućnost perona. Iz Briona tek kažu da je na sastanku s Gradom odlučeno da se kontinuirano radi na “iznalaženju najboljeg rješenja za potpunu sanaciju objekta Autobusnog kolodvora što, shvatljivo, podrazumijeva I velika materijalna ulaganja i vrijeme”.

Ne zvuči, moramo primijetiti, pretjerano obećavajuće. Unatoč tome, Brioni kažu da je i njima i Gradu cilj da terminal konačno bude reprezentativno mjesto “upoznavanja” s Gradom i njegovim mogućnostima.


Nastavite čitati

Pula
 

OBNOVA ROJCA U FINIŠU Voditelj projekta ing. Filip Banovac: "Lift može nositi i opremu bendova"

"Napravljena je nova gromobranska instalacija jer je dosadašnja bila neuvjetna", kaže voditelj projekta ing. Filip Banovac, otkivajući problem koji je u prošlosti možda mogao imati i neželjene posljedice * Videonadzor za koji dan ponovno u funkciji. Pojavila se dva grafita, od čega je ustaški prebojan. O prihvatljivim muralima drugom prilikom * Kad će riješiti začepljene WC vertikale, pitali smo nadležne 

Pula
 

IŠČUPANA IZ KORIJENA Rasklopljena pulska roto garaža otišla u podstanarstvo, osvanuo novi asfalt

Dvjestotinjak četvornih metara parkirnog prostora pod garažom tek je krajem tjedna ugledalo sunce jer je do jučer trajala akcija uklanjanja nosača garaže koji su bili ukopani u tlo parkirališta na Marsovom polju, a zatim i sanacija asfalta. Koliko će mjesta donijeti i koliko je demontaža sveukupno koštala tek će sada postati jasno. Ono što je sigurno već sada - bila je skupa, podigla je prašinu, ne prestaje stvarati troškove, ali - više je nema!

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.