Komunal

prostor i zemlja u vlasništvu biskupije

RUGLO KRAJ OSNOVNE ŠKOLE Uz komision namještaja 'Broken' na Velom Vrhu odlaže se mnoštvo otpada

Mještani su se o problemu s ovim poslovnim prostorom, već obratili nadležnim službama - gradonačelniku Pule Filipu Zoričiću, Mjesnom odboru Veli Vrh, Herculanei, ali odgovor koji su dobivali je uvijek bio isti: "Ne možemo ništa napraviti budući da su zgrada i zemlja u vlasništvu Porečko-pulske biskupije"


 
2 min
Dean Mladenović ⒸFOTO: Dean Mladenović

Mještani su se o problemu s ovim poslovnim prostorom, već obratili nadležnim službama - gradonačelniku Pule Filipu Zoričiću, Mjesnom odboru Veli Vrh, Herculanei, ali odgovor koji su dobivali je uvijek bio isti: "Ne možemo ništa napraviti budući da su zgrada i zemlja u vlasništvu Porečko-pulske biskupije"

Između Osnovne škole Veli Vrh i komisiona namještaja "Broken" u Zahtilinoj ulici nalazi se veliko odlagalište raznog otpada, upozorava čitatelj Istre24.

Naime, kako navodi, smeće se ilegalno odlaže već godinama - oko samog objekta komisiona, u šumici ispod škole i oko parka, a nedavno su počeli otpad odlagati i po samom krovu zgrade u kojoj se nalazi komision namještaja.

Otpad se odlaže i po krovu

"Po šumici se često pronalazi veliki broj dasaka s čavlima, starih komada odjeće, dijelova perilica rublja, frižidera, rešetki, pećnica, raznih metala, starih madraca i kreveta... Djeca iz škole i vrtića, igraju se u cijelom neredu gotovo svaki dan, pogotovo od izrade novog šumskog parka, koji se nalazi odmah iza komisiona", poručuje čitatelj.

Obišli smo lokaciju i uvjerili se u navedeno stanje. Na području uz stražnji dio objekta vidljivo je mnoštvo otpada, prekrivenog borovim iglicama.

Otpad prekriven borovim iglicama

Sam objekt sa strane prema OŠ Veli Vrh, niti najmanje ne izgleda reprezentativno, prozori su zatrpani gomilama dasaka i kartona, a gomile smeća se nalaze i na krovu zgrade. Iza ograde koja razdvaja područje komisiona, sa šumom ispred OŠ Veli Vrh, vidljivo je mnoštvo automobilskih guma, njihovo porijeklo nije poznato.

Čitatelj navodi da su se mještani o problemu s ovim poslovnim prostorom, već obratili nadležnim službama - Gradonačelniku Pule Filipu Zoričiću, Mjesnom odboru Veli Vrh, Herculanei, ali odgovor koji su dobivali je uvijek bio isti: "Ne možemo ništa napraviti budući da su zgrada i zemlja u vlasništvu Porečko-pulske biskupije", no, odgovor nisu dobili ni od nadležnih iz biskupije.

Upit o stanju s ovom nekretninom uputili smo nadležnima iz Porečko-pulske biskupije, te ćemo ga objaviti kada pristigne.


Nastavite čitati

Pula
 

OBNOVA ROJCA U FINIŠU Voditelj projekta ing. Filip Banovac: "Lift može nositi i opremu bendova"

"Napravljena je nova gromobranska instalacija jer je dosadašnja bila neuvjetna", kaže voditelj projekta ing. Filip Banovac, otkivajući problem koji je u prošlosti možda mogao imati i neželjene posljedice * Videonadzor za koji dan ponovno u funkciji. Pojavila se dva grafita, od čega je ustaški prebojan. O prihvatljivim muralima drugom prilikom * Kad će riješiti začepljene WC vertikale, pitali smo nadležne 

Pula
 

IŠČUPANA IZ KORIJENA Rasklopljena pulska roto garaža otišla u podstanarstvo, osvanuo novi asfalt

Dvjestotinjak četvornih metara parkirnog prostora pod garažom tek je krajem tjedna ugledalo sunce jer je do jučer trajala akcija uklanjanja nosača garaže koji su bili ukopani u tlo parkirališta na Marsovom polju, a zatim i sanacija asfalta. Koliko će mjesta donijeti i koliko je demontaža sveukupno koštala tek će sada postati jasno. Ono što je sigurno već sada - bila je skupa, podigla je prašinu, ne prestaje stvarati troškove, ali - više je nema!

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.