Politika i društvo

'hvala ti istro moja'

Anonimna Istranka korisniku pulskog prenoćišta poklonila - DOM!

Bilo je lako izabrati kome ponuditi DOM. Jedan naš korisnik je prije tri godine doveden u prenoćište iz zatočeništva. Doslovno je bio rob kod bivšeg poslodavca i došao je u pratnji policije i socijalne radnice na, samo par dana, i do danas je naš korisnik, napisala je Varja Bastiančić


 
2 min
Borka Petrović ⒸFOTO: Manuel Angelini

Bilo je lako izabrati kome ponuditi DOM. Jedan naš korisnik je prije tri godine doveden u prenoćište iz zatočeništva. Doslovno je bio rob kod bivšeg poslodavca i došao je u pratnji policije i socijalne radnice na, samo par dana, i do danas je naš korisnik, napisala je Varja Bastiančić

Udruga Institut, koja vodi pulsko prenoćište za osobe u beskućništvu, jučer je objavila emotivnu objavu.

- Jučer je na glavnom dnevniku na HRT-u objavljena reportaža o nama. Mi baš i nismo neki od reklame pa svaku priliku prigrlimo objeručke.

Vijest da radimo cijeli dan pozitivno je odjeknula i u medijima i jutros ponovno zazvoni telefon i zove me gospođa iz jednog mjesta u Istri (namjerno će ostati anonimna) i izgovori sljedeće riječi:

"Ja živim sama, udovica sam u velikoj kući i imam previše mjesta za sebe, a želim učiniti nešto dobro za drugo ljudsko biće i pokloniti mu DOM."

Možete si zamisliti šoka. Mislila sam da me netko zafrkava na telefon, ali gospođa je bila vrlo ozbiljna....

Bilo je lako izabrati kome ponuditi DOM. Jedan naš korisnik je prije tri godine doveden u prenoćište iz zatočeništva. Doslovno je bio rob kod bivšeg poslodavca i došao je u pratnji policije i socijalne radnice na, samo par dana, i do danas je naš korisnik.

E, pa sada više nije. Naš dragi i ljubljeni korisnik upravo je u pratnji kolege krenuo na autobusnu i od danas ima NOVI DOM.

Tko je rekao da čuda ne postoje nije bio u mojoj koži. Čuda postoje, čuda se dešavaju i to samo zato jer postoje dobri i nesebični ljudi. Hvala ti Istro moja, napisala je u emotivnoj objavi voditeljica udruge Varja Bastiančić.


Nastavite čitati

Pula
 

OBNOVA ROJCA U FINIŠU Voditelj projekta ing. Filip Banovac: "Lift može nositi i opremu bendova"

"Napravljena je nova gromobranska instalacija jer je dosadašnja bila neuvjetna", kaže voditelj projekta ing. Filip Banovac, otkivajući problem koji je u prošlosti možda mogao imati i neželjene posljedice * Videonadzor za koji dan ponovno u funkciji. Pojavila se dva grafita, od čega je ustaški prebojan. O prihvatljivim muralima drugom prilikom * Kad će riješiti začepljene WC vertikale, pitali smo nadležne 

Pula
 

IŠČUPANA IZ KORIJENA Rasklopljena pulska roto garaža otišla u podstanarstvo, osvanuo novi asfalt

Dvjestotinjak četvornih metara parkirnog prostora pod garažom tek je krajem tjedna ugledalo sunce jer je do jučer trajala akcija uklanjanja nosača garaže koji su bili ukopani u tlo parkirališta na Marsovom polju, a zatim i sanacija asfalta. Koliko će mjesta donijeti i koliko je demontaža sveukupno koštala tek će sada postati jasno. Ono što je sigurno već sada - bila je skupa, podigla je prašinu, ne prestaje stvarati troškove, ali - više je nema!

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.