Politika i društvo

sjednica Gradskog vijeća održat će se 21. travnja

Možemo Pula: Gradonačelnik Zoričić ne uživa potporu većine. Manjinska vlast bit će pravi test demokracije

„U ovoj je situaciji prvenstveni interes Možemo! osigurati građanima očitovanje o budućnosti Lungomarea na referendumu. U slučaju ostavke gradonačelnika, ostavku će ponuditi i vijećnici Možemo!, kao i predsjednica Gradskog vijeća, ali tek nakon što se o raspisivanju referenduma bude glasalo na Gradskom vijeću“


 
2 min
Chiara Bilić ⒸFOTO: Manuel Angelini

„U ovoj je situaciji prvenstveni interes Možemo! osigurati građanima očitovanje o budućnosti Lungomarea na referendumu. U slučaju ostavke gradonačelnika, ostavku će ponuditi i vijećnici Možemo!, kao i predsjednica Gradskog vijeća, ali tek nakon što se o raspisivanju referenduma bude glasalo na Gradskom vijeću“

Nakon gradonačelnikove odluke o raskidanju koalicije, predsjednica Gradskog vijeća Dušica Radojčić sazvala je utorak sastanak na koji su se odazvale sve političke opcije, a na kojem je dogovoren nastavak funkcioniranja Gradskog vijeća, objavio je jutros pulski Možemo! na svom Facebook profilu.

Iz Možemo! javljaju da je sastanak sazvan zbog razmatranja novih okolnosti u kojima izabrani čelnik izvršne vlasti, odnosno gradonačelnik nema zajamčenu većinu u predstavničkom tijelu.

"Manjinska vlast, ukoliko gradonačelnik Zoričić ne podnese ostavku, mogla bi biti pravi test demokracije i odgovornosti u Gradu Puli", istaknula je Radojčić nakon sastanka, kažu iz Možemo!.

Susretu su se odazvale sve političke opcije. Dakle, predstavnici Klubova vijećnika Možemo! Miha Paus, SDP-a Igor Belas, IDS-a Elena Puh Belci i Nezavisne liste Filipa Zoričića, Ivana Mohorović, te predstavnik HDZ-a Sean Soldatić, kao i nezavisni vijećnik Milan Rašula.

Radojčić je predložila da se, dok se ne razriješi pitanje da li i tko sve ide na nove izbore, osigura funkcioniranja Grada, odnosno izbjegne blokada donošenja odluka. Iz Možemo! poručuju da je Radojčić naglasila potrebu za odgovornošću, za o stav o tome pitala je predstavnike svih prisutnih političkih opcija, a oni su podržali njezin prijedlog – da se osigura nastavak funkcioniranja Gradskog vijeća.

„O prijedlogu nastavka funkcioniranja Gradskog vijeća predsjednica će obavijestiti gradonačelnika, uz zahtjev za pravovremenim obavještavanjem o prijedlozima odluka koje se namjeravaju uputiti na usvajanje Gradskom vijeću"

Iduća sjednica Gradskog vijeća održat će se 21. travnja.

Iz Možemo! zaključuju da nemaju problema s novim izborima „jer se podrška javnosti zbog slučaja Lungomare povećava“.

„U ovoj je situaciji prvenstveni interes Možemo! osigurati građanima očitovanje o budućnosti Lungomarea na referendumu. U slučaju ostavke gradonačelnika, ostavku će ponuditi i vijećnici Možemo!, kao i predsjednica Gradskog vijeća, ali tek nakon što se o raspisivanju referenduma bude glasalo na Gradskom vijeću“.


Nastavite čitati

Pula
 

Dalibor Paus (IDS) poručio Vladi: Ne prodajte Uljanik bez rješavanja statusa tvrtki koje danas nose gospodarstvo Pule

„Posebno zabrinjava činjenica da se prodaja provodi zajedno s koncesijom nad ogromnim prostorom u samom centru Pule — prostoru većem od 660 tisuća četvornih metara, od čega je više od 330 tisuća četvornih metara kopneni dio. Današnji Uljanik 1856 koristi tek manji dio tog prostora, dok na ostatku posluje niz uspješnih tvrtki koje zapošljavaju značajan broj ljudi, čak i više nego sam Uljanik 1856“, ukazao je Paus 

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.