Politika i društvo

OSUDIO IZJAVU RAOSA

Plenković: Pozdrav Za dom spremni već sada je zabranjen

Plenković je u ponedjeljak nakon sjednice Predsjedništva i Nacionalnog vijeća HDZ-a podsjetio da se od Raosove izjave, kako "ne bi bilo današnje Hrvatske da nije bilo 10. travnja 1941.", Ministarstvo još jučer ogradilo


 
1 min
HINA
Foto: Hina

Plenković je u ponedjeljak nakon sjednice Predsjedništva i Nacionalnog vijeća HDZ-a podsjetio da se od Raosove izjave, kako "ne bi bilo današnje Hrvatske da nije bilo 10. travnja 1941.", Ministarstvo još jučer ogradilo

Premijer Andrej Plenković ponovio je u ponedjeljak da je već sada zabranjen pozdrav "Za dom spremni", a za izjavu izaslanika Ministarstva branitelja Matka Raosa na obilježavanju 31. godišnjica osnutka IX. bojne HOS-a u Splitu rekao je da je bila nepromišljena i neprimjerena.

Plenković je u ponedjeljak nakon sjednice Predsjedništva i Nacionalnog vijeća HDZ-a podsjetio da se od Raosove izjave, kako "ne bi bilo današnje Hrvatske da nije bilo 10. travnja 1941.", Ministarstvo još jučer ogradilo.  

Za Raosa je rekao da nije bio nikakav Vladin predstavnik. "To nije nikakav stav Vlade, niti bilo koga u Vladi", istaknuo je Plenković.

- Što se tiče zabrane tog pokliča, on je već danas suprotan hrvatskom Ustavu i zakonu, stvar je samo kako to primjenjuju pojedini sudovi, a na Vrhovnom je sudu da ujednače praksu, izjavio je Plenković na pitanje za poklič kojim je svoje obraćanje u nedjelju u Splitu završio predsjednik Udruge IX. bojne Marko Skejo

Na konstataciju novinara da policija nije intervenirala u Splitu, Plenković je odgovorio da je “policija intervenirala veliki broj puta, a različite odluke su donosili sudovi”.


Nastavite čitati

Poštovani gospodine Plenkoviću, digli ste si plaće, a kada će na dnevni red doći medijske slobode i prava novinara?

Sindikat novinara Hrvatske upozorava i na činjenicu da novinari/ke za svoj odgovorni i društveno važni rad za javno dobro zarađuju u prosjeku svega 1.043 EUR neto. Usto, samo u dva javna medija redovito se obnavljaju kolektivni ugovori, dok u privatnim medijima gotovo  u potpunosti izostaje i socijalni dijalog i zaštita radničkih prava i kolektivni ugovor. Time se medijskim radnicima u RH krši temeljno ljudsko pravo na sindikalno organiziranje i kolektivno pregovaranje iako EU od svih članica traži pokrivenost od 80 posto tržišta rada kolektivnim ugovorima

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.