Argentina na Bomboneri svladala Venezuelu

2 min
HINA
Pixabay

U posljednjoj utakmici 17. kola južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo Argentina je u Buenos Airesu pobijedila Venezuelu s 3-0.

Utakmica nije imala nikakvu posebnu rezultatsku težinu jer je Argentina već ranije osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo krajem ove godine, dok je Venezuela bila prije utakmica, a i dalje je, na posljednjem mjestu ljestvice.

Prepuna mitska Bombonera, gdje je odigrana utakmica, od početka je bodrila svoje miljenike koji su dominirali cijelu utakmicu, ali su u uvodnom dijelu susreta vrlo teško stvarali prave prilike.

Igrač utakmice bio je Rodrigo De Paul koji je odigrao odlično, a sve je začinio asistencijama za prva dva pogotka. Angel Di Maria je zabio pogodak i asistirao, dok je u nastavku utakmice cijela argentinska momčad pokušavala pomoći kako bi Messi zabio pogodak. To se i dogodilo, u 82. minuti Messi je zabio za konačnih 3-0.

Uoči utakmice puno se govorilo o tome je li ovo možda posljednja Messijeva utakmica u dresu reprezentacije u Buenos Airesu, a o svojoj budućnosti u nacionalnom dresu Messi je nakon susreta rekao.

„Ne znam. Razmišljam o tome tko nam je prvi idući suparnik. Dakle, prvo razmišljam o Ekvadoru. Potom o pripremnim utakmicama u rujnu i listopadu, a nakon toga ću o Svjetskom prvenstvu. Nakon toga? Ponavljam, ne znam“, rekao je Messi koji je za Argentinu odigrao četiri Svjetska prvenstva, a 2014. godine u Brazilu je igrao finale gdje su 'gaučosi' poraženi od Njemačke.

Svjetsko prvenstvo su, ranije, osigurali Brazil, Argentina, Ekvador i Urugvaj, a u Južnoj Americi, u posljednjem kolu, vodit će se velika borba za peto mjesto koje vodi u interkontinentalne kvalifikacije protiv pete reprezentacije iz Azije. Uz trenutačno peti Peru, izglede za dodatne kvalifikacije uoči posljednjih 90 minuta još imaju šesta Kolumbija te sedmi Čile.

U posljednjem kolu igraju: Peru - Paragvaj, Venezuela - Kolumbija, Bolivija - Brazil, Čile - Urugvaj i Ekvador - Argentina.