LA LIGA

Elche - Barcelona 1-2

1 min
HINA

Nogometaši Barcelone preokretom su slavili u 27. kolu La Lige u gostima kod Elchea s 2-1 i probili se na treće mjesto tablice.

Elche je poveo u 44. minuti preko Fidela, koji je kaznio lošu povratnu loptu Pedrija, ali su izjednačili pogotkom Ferrana Torresa (61). Šest minuta prije kraja Katalonci su došli do pobjede golom iz jedanaesterca Memphisa Depaya nakon igranja rukom Antonija Barragana u svom kaznenom prostoru.

Barcelona je sada  treća s dva boda više od Betisa, no 15 bodova manje od vodećeg Reala.

Ranije je Cadiz kod kuće svladao Rayo Vallecano s 2-0 golovima Alcaraza (55) i Idrissia (63).

Svijet

Washington poslao Ukrajini novi raketni sustav dugog dometa

Predsjednik Joe Biden je upozorio da bi, ako Ukrajina ne uspije, sljedeći korak ruskog predsjednika Vladimira Putina mogao biti izravan napad na saveznike u NATO-u: "Ne bismo imali drugog izbora nego priteći im u pomoć. Baš kao što su naši saveznici u NATO-u pritekli u pomoć nama nakon napada 11. rujna."