nakon produžetaka svladali Francuze

EP rukomet - Danska osvojila broncu

Bio je to okršaj aktualnih olimpijskih prvaka Francuza te aktualnih svjetskih prvaka Danaca, a na koncu su slavili Danci s 35-32

2 min
HINA

Rukometna reprezentacija Danske osvojila je treće mjesto na Europskom prvenstvu nakon što je u susretu za broncu u Budimpešti nakon produžetaka pobijedila Francusku sa 35-32 (29-29, 13-14).

Bio je to okršaj aktualnih olimpijskih prvaka Francuza te aktualnih svjetskih prvaka Danaca, a na koncu su slavili Danci.

Dancima je to sedma medalja s europskih prvenstava pri čemu četvrta bronca nakon što su treći bili na tri uzastopna EURO-a (2002, 2004, 2006).

Dansku su do pobjede predvodili Jacob Holm sa 10, Niclas Vest Kirkelokke s pet, Rasmus Lauge sa četiri gola, te sjajni Niklas Landin sa čak 18 obrana.

Kod Francuza najefikasniji su bili Kentin Mahe s osam, te Hugo Descat sa sedam golova, dok je Vincent Gerard imao 17 obrana.

Francuska je bolje ušla u susret i nakon 12 minuta igre vodila je 9-5. No, Danci su u nastavku zaigrali daleko bolje i do poluvremena su smanjili na samo pogodak zaostatka (14-13).

U prvih deset minuta nastavka Danska je uspjela okrenuti rezultat i stići do tri gola prednosti (22-19). Uzvratila je Francuska i u posljednjih deset minuta ušla je s dva gola viška (26-24).

Međutim, četiri minute prije kraja Danska je izjednačila na 28-28, a pogotkom Lassea Svana minutu prije kraja i do vodstva 29-28. Izjednačio je Dika Mem 30 sekundi prije kraja susreta, a u preostalom vremenu Danci nisu uspjeli zabiti za pobjedu. Udarac Hansa Arona Mensinga Francuzi su uspjeli blokirati pa je susret otišao u produžetak.

Danska je prvi produžetak otvorila sa 3-0 golovima Rasmusa Laugea (2) i Jacoba Tandrupa, a Francuzima je nadu vratio Kentin Mahe smanjivši na 30-32. Međutim, kada je Jacob Holm vratio na +3, bila je to prednost koju Danska više nije  ispuštala, na koncu je završilo 35-32.

Finale upravo igraju Španjolska i Švedska, koja je bolje otvorila susret, vodeći u prvom dijelu prvog poluvremena najčešće s dva gola razlike.

Svijet

Celticsi i Lakersi pobjedama otvorili novu NBA sezonu

Već prve večeri nove NBA sezone ispisana je povijest jer su u 110-103 domaćoj pobjedi Los Angeles Lakersa protiv Minnesota Timberwolvesa po prvi put na parketu u istoj momčadi zaigrali otac i sin, LeBron i Bronny James, dok su branitelji naslova Boston Celticsi u 132-109 domaćoj pobjedi protiv New York Knicksa ubacili rekordnih 29 trica

Svijet

Izraelska vojska potvrdila da je ubila potencijalnog nasljednika vođe Hezbolaha

Izraelska vojska potvrdila je u utorak da je ubila Hašema Safiedinea, visokog dužnosnika Hezbolaha za kojeg se očekivalo da će naslijediti Hasana Nasralaha na mjestu vođe skupine, prenose svjetske novinske agencije. Safiedine je poginuo u izraelskom napadu u blizini Bejruta ranije ovog mjeseca. Nasralah je ubijen u izraelskom napadu u rujnu