republika - dugi

skupi kiksevi

HNL: Rijeka i Osijek propustili priliku zasjesti na vrh

Rijeka je iznenađujuće izgubila sa 1-2 (0-1) na gostovanju kod posljednjeg Hrvatskog dragovoljca, dok je Osijek na svom terenu odigrao 0-0 protiv Gorice

3 min
HINA

U nedjeljnim dvobojima 27. kola Prve HNL i Rijeka i Osijek propustili su priliku zasjest na čelo ljestvice, Rijeka je iznenađujuće izgubila sa 1-2 (0-1) na gostovanju kod posljednjeg Hrvatskog dragovoljca, dok je Osijek na svom terenu odigrao 0-0 protiv Gorice.

Najzaslužniji za veliko iznenađenje u Kranjčevićevoj ulici bio je Karlo Perić, koji je psotigao svoja prva dva prvoligaška pogotka u 24. i 50. minuti, dok je Prince Ampem u 74. minuti uspio tek ublažiti neočekivani poraz Rijeke.
Oba pogotka Perić je postigao nakon asistencija Karrice. U 24. minuti lijevo krilo Hrvatskog dragovoljca je uputilo prizeman centaršut kojega je upravo oko bijele točke dočekao Perić i preciznim prizemnim udarcem zatresao mrežu.
Početkom nastavka Karrica se ubacio u kazneni prostor Rijeke, sjurio se do gol-aut linije i zatim povratnom loptom pronašao Perića u srcu kaznenog prostora, a ovaj je ponovno odlično reagirao i udarcem iz prve još jednom svladao Labrovića. Imao je Hrvatski dragovoljac prilike i za povećanje vodstva, a nakon što ih nije iskoristio, Rijeka je uspjela unijeti neizvjesnost u završnicu preko svog pričuvnog igrača Ampema koji je u 74. minuti lijepo prihvatio loptu na 15-ak metara od gola, istovremeno si ju pridigavši na udarac kojim je "probio" Marića na domaćim vratima. Duboko u sudačkoj nadoknadi Rijeka je umalo stigla do poravnanja, domaća obrana nije se najbolje snašla te je jedan igrač Hrvatskog dragovoljca nespretno zahvatio loptu koja se od vratnice odbila do Drmića, ali i najbolji strijelac Rijeke je s dva metra promašio vrata.Osijek i Gorica odigrali su sadržajnu utakmicu koja je ipak okončana bez pogodaka. U prvom poluvremenu najveću priliku za Osijek imao je donedavni igrač Gorice Lovrić koji u 19. minuti nije iskoristio loše ispucavanje gostujućeg vratara Kotarskog, sa 20-ak metara pucao je prema praznim vratima, ali lopta je prohujala pored vratnice. Nekoliko minuta potom najbolju priliku za Goricu imao je Atiemwen, njega je sjajno proigrao Golubickas, napadač gostiju našao se sam pred vratarom Ivušićem, no nije ga uspio i svladati. Kotarski je u 84. minuti ponudio još jednu veliku priliku Osijeku nakon što je loše reagirao na udarac Lovrića izdaleka te ju kratko odbio pred sebe. Na odbijanac je natrčao Topčagić, no Kotarski se iskupio ušavši u udarac domaćem napadaču i njegov pokušaj izbio u korner.
Ovim remijem drugi Osijek se bodovno poravnao s vodećim Dinamom, oba sastava imaju po 54 boda, ali Dinamo uz utakmicu manje, treća je Rijeka sa 52 boda, dok je četvrti Hajduk sa 49 bodova i također utakmicom manje. Gorica je, pak, šesta sa 33 boda, tri manje od pete Lokomotive te tri više od sedmog Slavena Belupa, a Hrvaski dragovoljac je i dalje posljednji sa 13 bodova, 11 manje od devete Istre 1961.