Minimalna pobjeda Švicarske protiv Kameruna

2 min
HINA
EPA/Noushad Thekkayil

U susretu 1. kola skupine G na Svjetskom nogometnom prvenstvu Švicarska je na stadionu Al Janoub svladala Kamerun sa 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola bio je Breel Embolo (48).

Iako su Švicarci imali više loptu u nogama, iz otvorene igre u prvom poluvremenu prijetili su isključivo Kamerunci. Prvu priliku Kamerun je imao u 10. minuti kada je Mbeumo prošao po lijevoj strani i zatim pucao iskosa prema vratima, Sommer je uspio odbiti, na odbijanac je natrčao Toko-Ekambi, ali njegov je udarac bio vrlo neprecizan.

Novi pokušaj Kameruna dogodio se u 30. minuti, ponovno je prijetio Toko-Ekambi, no Sommer je ukrotio njegov pokušaj. Samo četiri minute potom Hongla je ubacio s desne strane u peterac prema Toko-Ekambiju, ali Widmer je u posljednji trenutak izbio loptu ispred suparničkog napadača.

Švicarska je u samoj završnici prvog dijela dva puta zaprijetla nakon udaraca iz kuta, ali ni Elvedi u 40. niti Akanji u sudačkoj nadoknadi nisu bili precizni u svojim pokušajima glavom.

Ipak, to kao da je bila naznaka pogotka koji je stigao na samom početku drugog dijela. Freuler je u 48. minuti proigrao Shaqirija na desnom krilu, uslijedio je preizemni ubačaj na sedam metara gdje je nečuvao ostao Embolo i zatresao mrežu zemlje iz koje vuče porijeklo.

Blizu poravnanju Kamerun je stigao u 57. minuti kada je Choupo-Moting prošao po lijevoj desnoj strani, ali je ipak na kraju stigao preblizu Sommeru koji je bez problema pokrio svoj bliži kut i obranio udarac kamerunskog napadača.

Veliku priliku za povećanje prednosti Švicarska je imala u 66. minuti kada je Widmer odlično probio desni bok i poslao loptu na udarac Vargasu, no tada se vrhunskom obranom istaknuo Onana.

Iako je imao negativan rezultat, Kamerun u završnici dvoboja nikako nije uspijevao preseliti igru na švicarsku polovicu, a Švicarska je u petoj minuti nadokande imala "zicer" za povećanje vodstva. Seferović je ušao u kazneni prostor, oslobodio se čuvara, no njegov je udarac ipak završio u boku Castelletta.

Svoj prvi susret u ovoj skupini od 20 sati igrat će Brazil i Srbija.

Svijet

"Ako nam uzmete imovinu, odgovor će boljeti"

Putin kaže da je Zapad pokrenuo ekonomski rat protiv Rusije, tvrdeći pri tom da je rusko gospodarstvo, koje je poraslo 3,6 posto prošle godine, otporno na zapadne sankcije kojima se željela  zaustaviti  ruska  trgovina

Svijet

Inter po 20. put prvak Italije

Inter je ovom pobjedom stigao do 86 bodova, odnosno nedostižnih 17 više od drugog Milana. U Italiji je tako drugu godinu zaredom prvak potvrđen čak pet kola prije kraja sezone, lani je to isto uspjelo Napoliju