Sport i rekreacija

veliki uspjeh pulskih plivača

Plivački klub Arena osvojio sedamnaest odličja na međunarodnom mitingu 'Skopje Open 2023.'

Plivalo se u svim kategorijama od početnika do seniora u četiri dijela natjecanja. Plivači PK Arene ostvarili su iznimne rezultate, redom svi otplivavši svoje osobne rekorde, a uz to su i osvojili ukupno 17 odličja

2 min
Borka Petrović

Plivački klub Arena osvojio je sedamnaest odličja na međunarodnom mitingu Skopje Open 2023.

Proteklog vikenda, 11. i 12. studenog 2023. devet plivača pulske PK Arene nastupilo je na međunarodnom mitingu Skopje Open 2023 u pratnji trenerice Katarine Turčinović.

Među konkurencijom od petstotinjak plivača iz Sjeverne Makedonije, Srbije, Albanije, Slovenije, Grčke, Kosova, Bugarske, Velike Britanije, Cipra i Hrvatske plivali su Arenaši: Antonio Žgomba, Natali Žgomba, Roko Krelja, Gabriel Romeo Cvitko, Karlo Kovačić, Karlo Krčelić, Loren Benčić, Paola Kovačić i Mia Jadreško.

Plivalo se u svim kategorijama od početnika do seniora u 4 dijela natjecanja. Plivači PK Arene ostvarili su iznimne rezultate, redom svi otplivavši svoje osobne rekorde, a uz to su i osvojili ukupno 17 odličja.

Roko Krelja u vrlo jakoj  konkurenciji 15-18 godina osvojio je srebro u disciplini 200 mješovito. Karlo Krčelić osvojio je u konkurenciji 13-14 godina jedno srebro u disciplini 200 slobodno te čak 3 bronce u disciplinama 100 slobodno, 400 slobodno i 200 leptir.

Loren Benčić, također u kategoriji 13-14 godina i to kao ulazno godište osvojio je ukupno 3 odličja: srebro na 200 prsno, te dvije bronce na 50 i 100 prsno. Mia Jadreško osvojila je 4 zlatne medalje također u konkurenciji 13-14 godina, te jednu broncu u apsolutnoj kategoriji. Jadreško je zlata osvojila u disciplinama 400 slobodno, 200 mješovito, 100 delfin i 200 delfin, te broncu u disciplini 400 mješovito.  Uz sva ova odličja Mia je u disciplini 200 leptir otplivala rekord mitinga u kategoriji 13-14 godina, doznajemo iz ovog kluba.

Paola Kovačić je otplivala ukupno 6 disciplina, te se 4 puta popela na postolje osvojivši ukupno jedno zlato, 2 srebra i jednu broncu kao ulazno godište u kategoriji 13-14 godina. Paola je zablistala na najvišem postolju osvojivši zlato u disciplini 100 leđno. Potom je još 2 srebra osvojila u disciplinama 50 i 100 slobodno, te na koncu jednu broncu u disciplini 200 leđno.

Plivači PK Arene nastavljaju vrijedno trenirati i pripremati se za Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine koje ih očekuje u prosincu, a koje je ujedno i najvažnije natjecanje za kraj ove godine.