pao novi rekord

REKORDAN BROJ NA SPLITSKOM MARATONU Pobjednik Kenijac Kimaiyo

1 min
HINA

Pobjednik ovogodišnjeg Splitskog maratona je Kenijac Shedrack Kiptoo Kimaiyo s vremenom od 2:17.45 sati  što je i novi rekord tog maratona.

Drugo mjesto osvojio je Eritrejac pod švedskom zastavom Heshlu Andemariam  s vremenom 2:24.26, a trećeplasirani je  Finac Janne Silvennoinen koji je istrčao 42.125 kilometra za 2:29.41 sati.

Medalju pobjedniku predao je predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora  Zlatko Mateša.
Najbolje plasirani hrvatski predstavnici su  Ante Živković, koji je stigao do cilja peti s vremenom 2:35.29.

U ženskoj konkurenciji  najbrža je bila Kenijka Shelia Chebet s vremenom 2:40.43 sati, a hrvatska maratonka Nikolina Šustić Stanković osvojila je drugo mjesto s vremenom od 2:51.49 sati.

Na splitskoj Rivi od ukupno prijavljenih 514 sudionika maratona startalo je 419 trkača.

Pobjednici štafetnog maratona su trkači AK Puls iz Tomislavgrada (BiH).