konačan rezultat 82-74

Seniori KK Stoje teško do pobjede nad Crikvenicom

Utakmica je bila neizvjesna do gotovo zadnje minute, kad je možda i najvažniji koš dao 18-godišnji Pavao Turić. Kada je nešto ranije Stoja gubila tri razlike, ključnu je ulogu za domaći sastav odigrao tamnoputi Chris Hortman, s važnom tricom, nekoliko skokova i oduzetih otpadaka

1 min
Zoran Angeleski

Nisu lako večeras seniori KK Stoje pobijedili goste iz Crikvenice. Utakmica je bila neizvjesna do gotovo zadnje minute, kad je možda i najvažniji koš dao 18-godišnji Pavao Turić.

I inače je kroz utakmicu ovaj junior pokazao dojmljivu mirnoću i odlučnost, rijetko vidljive u toj košarkaškoj dobi.

Kada je u drugom dijelu utakmice Crikvenica malo pomalo prešla u vodstvo od tri razlike, ključnu je ulogu - pored prilično umornih suigrača - odigrao tamnoputi Chris Hortman, s važnom tricom, nekoliko skokova i oduzetih otpadaka, vrativši vodstvo Stoje. Vodstvo koje, uz malu razliku, nije više ispušteno do kraja utakmice.

Crikvenica tvrd orah

Najveća razliku, devet koševa, Stoja je ostvarila u prvoj četvrtini, dok je drugu i treću četvrtinu završila s četiri odnosno jednim košem zaostatka za gostima. No, domaćini su zadržali mirnoću u finišu susreta.

Crikvenica se pokazala kao tvrd orah, s fizički snažnijim a pokretljivim igračima, no to nije bilo dovoljno za pobjednička tri boda.

Ovom pobjedom košarkaši Stoje i njihov trener Vladimir Korošec ostaju na drugom mjestu Druge lige Zapad, na bod zaostatka za vodećom Pulom 1981 , koja je večeras na gostovanju lako pobijedila Pazin s 24 razlike (72-96).

TKO DANAS OSVAJA ATP UMAG? Talijan Musetti i Argentinac Cerundolo obećali spektakularno finale

Jučer svladali svoje polufinalne suparnike u dva seta. Prvo je 25-godišnji Argentinac sa 7-6 (6), 6-4 pobijedio prvog nositelja, Rusa Andreja Rubljova, da bi potom 22-godišnji Talijan s uvjerljivih 6-4, 6-1 svladao 18-godišnjeg Čeha Jakuba Menšika * Kako god završi današnji dvoboj, Musetti i Cerundolo će već u nedjelju ponovno morati na teren, ali u Roland Garrosu, gdje će braniti boje Italije i Argentine na olimpijskom turniru