Španjolska: Rakitić asistent za pobjednički gol Seville

1 min
HINA
Pixabay

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je asistent za pobjednički pogodak Seville u dramatičnoj 4-2 (1-1) pobjedi protiv Granade u prvoj utakmici 31. kola španjolskog prvenstva.

Rakitić je u trećoj minuti sudačke nadoknade bio najviši u skoku pred gostujućim golom te je glavom spustio loptu za Rafu Mira koji je s dva metra zatresao mrežu za 3-2.

Granada je povela u 23. minuti golom Machisa, na 1-1 je u 32. minuti poravnao Diego Carlos, da bi vodstvo od 2-1 Sevilli donio Ocampos u 66. minuti nakon kontroverzne akcije u kojoj su i on i asistent Corona bili u zaleđu koje je linijski sudac i označio samo da bi VAR procijenio kako je njihova pozicija bila ispravna. Na 2-2 poravnao je Diaz (88) te se činilo kako će Granada do zasluženog boda, ali u sudačkoj nadoknadi su se Rakitić i Mir pobrinuli da ne bude tako. Konačni rezultat je u devetoj minuti nadoknade postavio Alejandro Gomez.

Rakitić je odigrao čitav susret za Sevillu koja je s ova tri boda skočila na drugo mjesto sa 60 bodova, devet manje od vodećeg Reala iz Madrida, a tri više od treće Barcelone i četvrtog Atletica, dok je Granada 16. sa 29 bodova.

Svijet

Washington poslao Ukrajini novi raketni sustav dugog dometa

Predsjednik Joe Biden je upozorio da bi, ako Ukrajina ne uspije, sljedeći korak ruskog predsjednika Vladimira Putina mogao biti izravan napad na saveznike u NATO-u: "Ne bismo imali drugog izbora nego priteći im u pomoć. Baš kao što su naši saveznici u NATO-u pritekli u pomoć nama nakon napada 11. rujna."