Stoja - Jazine 88-105

STOJA U DOSAD NAJLOŠIJEM IZDANJU Katastrofalna obrana kumovala porazu od Zadrana

Iznimno slaba obrana, bez energije pa i pristupa koje zahtjeva ova profesionalna razina natjecanja, bez udvajanja, s bar deset izgubljenih lopti pod svojim košem već u prvom poluvremenu (!), uz neuhvatljivog i iskusnog gostujućeg kapetana Dina Palčića, preciznih Tonija Devića sjajnog Obradovića i Roka Lukića, a kako je susret odmicao možda i najboljeg Gabrijela Karamarka, igrači Stoje gubili su na poluvremenu 14 razlike, u drugom poluvremenu u jednom trenutku i 26 razlike, da bi na koncu bili poraženi sa 17 koševa razlike

2 min
Zoran Angeleski

Katastrofalnom igrom u obrani u većem dijelu susreta, uza svo htijenje u posljednjoj četvrtini koja je ublažila poraz, košarkaši Stoje izgubili su uvjerljivo na svom terenu od zadarskih Jazina u 4. kola Prve muške lige s 88-105.

Nakon poraza od Samobora u gostima, pa poraza od Kvarnera na svom terenu, ovo je treći uzastopan poraz Stoje nakon one premijerne pobjede nad Dubrovnikom u prvom kolu, u povijesnoj utakmici nakon ulaska u viši rang.

Donekle opravdanje je možda umor uslijed prekjučerašnjeg susreta s Crikvenicom u kupu (također poraz od dva razlike).

Iznimno slaba obrana, bez energije pa i pristupa koje zahtjeva ova profesionalna razina natjecanja, bez udvajanja, s bar deset izgubljenih lopti pod svojim košem već u prvom poluvremenu (!), uz neuhvatljivog i iskusnog gostujućeg kapetana Dina Palčića, preciznih Tonija Devića Obradovića i Roka Lukića, kasnije sjajnog Gabrijela Karamarka, igrači Stoje gubili su na poluvremenu 14 razlike.

Situacija se nije promijenila u drugom dijelu; razlika se samo povećavala, sve do maksimalnih 26 koševa (kod rezultata 54-80), zbog čega je trener Marko Kovačević stavio u igru bivšeg zlatnog vaterpolistu Damira Burića (dao i koš) te Nikolu Rojnića, mladu obećavajuću snagu Stoje.

U posljednjoj četvrtini gosti su se malo opustili, igrači Stoje podignuli nivo borbenosti, čak smanjili na deset razlike, no na koncu je ipak posve zaslužena pobjeda gostiju s uvjerljivih 17 razlike.

Daleko najbolji igrač Stoje, ponovno, bio je krilni centar Marin Đugum s 33 koša i 12 skokova, a zatim Wardlow 17, Marić 14 i Gustovasac 13, dok je u redovima Jazina Obradović postigao 25, Karamarko 19, Lukić 17 te  Palčić 11 koševa.