Prodaje se nenaseljeni otočić Ceja u Medulinskom zaljevu i to za vrtoglavih 20 milijuna i 400 tisuća eura!
Ceja je dobrim dijelom u privatnom vlasništvu. Naime, od ukupne površine 162 tisuće kvadratnih metara, 102 tisuće su u privatnom vlasništvu, a ostatak je u vlasništvu države.
No, kako doznajemo od agentice za nekretnine kod koje je oglašena prodaja otoka, vlasništvo bi se uskoro moglo promijeniti.
Otok Ceja, Foto: Marinas.com
Mir, tišina i lijepe plaže
S obzirom na to da se na Ceji nalazi tek jedan ugostiteljski objekt, otočić je poznat po miru i tišini, ali i po lijepim plažama.
Na otoku postoji i stara kućica površine 40 četvornih metara, koja je izgrađena, piše u oglasu, prije 1968. godine.
Ceju turisti posjećuju češće no domicilno stanovništvo i to uglavnom privatnim plovilima ili organiziranim brodskim prijevozom. Je li nekome od njih do te mjere "zapeo za oko" da su voljni izdvojiti više od 20 milijuna eura za uživanje u klimi, flori i fauni juga Istre - doznat ćemo uskoro.
U međuvremenu, treba reći kako se Hrvatska - zemlja tisuću otoka - očito u budućnosti voljna odreći tog prepoznatljivog slogana. Dakako, uz dobru cijenu.
Kornati, Foto: Šibenik.info
Osim jedinstvene Ceje u Medulinskom zaljevu, na prodaju su, naime, brojni otoci u Kornatskom arhipelagu. Neki od njih površinom su tri do četiri puta veći od Ceje, a cijene im se, ovisno o blizini Nacionalnog parka, kreću od 11 do 70 eura po metru kvadratnom.
Što ponijeti na pusti otok?
Otok samo za sebe pronaći možete i u centralnoj Dalmaciji, ali ni to nije sve. Otok u Šibenskom arhipelagu prodaje se za 700 tisuća eura, a oko cijene otoka kraj Malog Lošinja u akvatoriju sjevernog Jadrana - možete i pregovarati. Za pretpostaviti je ipak kako će cijena biti "paprena" s obzirom na to da se radi o površini od 400 tisuća kvadratnih metara.
Foto: Šibenik.info
Dakle, ljeto se bliži, a sve što biste sa sobom trebali ponijeti na pusti otok u lijepoj našoj je - debeli novčanik.
Sve je na prodaju
Nedavno smo pisali o nekretninskom boomu koji je posljednjih mjeseci zahvatio i Istarsku županiju. Cijene rastu, svjedočimo inflaciji, a ipak stranci su više nego voljni ulagati u nekretnine.
Prostor za život, kako smo doznali od agenata za prodaju nekretnina, u Istri nerijetko traže Zagrepčani, ali su zato Slovenci, Nijemci i Austrijanci voljni ulagati u stanove, kuće i parcele neovisno o tome nalaze li se na obali ili u unutrašnjosti.
Vila kraj Vižinade, Foto: Agencija Alma Dom
Svog će kupca tako uskoro naći i luksuzna istarska vila kraj Vižinade koju smo istakli kao apsolutnog rekordera kad su cijene u pitanju. Ovo zdanje, naime, stoji tri i pol milijuna eura. No, prava je to sitnica u usporedbi s cifrom od 20 milijuna i 400 tisuća eura po kojoj se upravo prodaje otok Ceja nedaleko Medulina.