Početkom mjeseca pisali smo o tome da tri zahoda na pulskoj gradskoj plaži Hidrobaza nisu u funkciji te je na njima istaknuta obavijest da zbog tehničkih problema sanitarni čvor nije u funkciji, te su tada posjetitelji nuždu obavljali po obližnjoj šumici.
Nakon par dana iz Grada Pule je na naš upit o razlozima zbog kojih zahodi ne rade pristigao kratki odgovor bez navođenja razloga njihove nefunkcionalnosti: "Obavještavamo Vas da je izvršen pregled te su zahodi na Hidrobazi u funkciji".

Zahodi su napokon u funkciji
I doista, u današnjem obilasku terena uvjerili smo se da zahodi rade, ali i odmah naišli na malu kritiku Iveka iz Zagorja koji navodi da mu se na ovu brojnost ljudi koja boravi ovdje, na trenutke čini da je zahoda premalo., pa je i sam zbog gužve ispred zahoda, malu nuždu obavio u obližnjoj šumici.
- Ovdje na Hidrobazi i u okolici je stvarno super. Dojam koji imam je kao da smo doma, s razlikom da je odmah pokraj nas more. Pohvalio bi sve, ljubaznost ljudi, turističkog i ugostiteljskog osoblja i ponudu. Jedino stoji ta primjedba da je zahoda za ovoliko ljudi u određenim periodima dana premalo, kaže nam Ivek.

Mnogi odmaraju u debeloj hladovini beach barova
U daljnjem obilasku primjetno je da su mnogi blagdan Tijelovo pretvorili u produženi vikend, pa je i plaža u većem dijelu popunjena s gostima te se za svakoga nađe neki vid zabave i rekreacije.

Mladi uživaju u odbojci na pijesku
Jedan od gostiju na plaži je i Hrvoje Slebur, nekadašnji mještanin iz Fažane koji već godinama živi u Zagrebu, te navodi da na ovoj lokaciji nije bio više od 15 godina.
- Evo, stvarno sam ugodno iznenađen kako je ovdje sve lijepo uređeno. Igrom slučaj, radi psa smo došli na pseću plažu i dojmovi su jako pozitivni te mi se sviđa promjena koja je nastala ovdje na Hidrobazi, poručio je Hrvoje.

Hrvoje Slebur i njegov pas Mars
Za kraj možemo ustvrditi da Hidrobaza ostavlja dojam urednosti i čistoće. Koševi za smeće se redovito prazne, a nepropisno odloženi otpad unatoč velikom broju posjetitelja nismo nigdje zatekli.

Sve je uredno i čisto
Hoće li tako ostati i u srcu sezone koja tek predstoji, ostaje nam za vidjeti.