Povodom Dana planeta Zemlje, a u sklopu modula Ekologija i održivi razvoj te fakultativnog predmeta Škola i zajednica, nastavnica Iva Juršić iz Tehničke škole organizirala je 14. travnja edukativnu šetnju Pragrandeom za svoje učenike.
Šetnju je uz kraće predavanje vodila Teodora Beletić, pionirka eko aktivizma, a kao nastavak njenog tridesetogodišnjeg projekta obilježavanja Dana planeta Zemlje učenici su, uz dozvolu i podršku Grada, 20. travnja posadili stablo nade u Urbanom voćnjaku koji je prof. Beletić oformila sa svojim učenicima u suradnji s Gradom.
Iz škole istič to kao dobar primjer djelovanja učenika unutar svoje zajednice, te pozivaju sve zainteresirani da im se pridruže u daljnjim akcijama.