U Dječjem vrtiću Titti održane su edukacije na temu senzorne integracije djece s poteškoćama. Edukacije su, za ravnateljicu, odgojiteljice i edukacijsku rehabilitatoricu održale dr. sc. Dragana Mamić i prof. dr. sc. Rea Fulgosi Masnjak.
U ovom pulskom vrtiću projekt senzorne integracije provodi se, doznajemo, od 2018. godine, a trenutno je u tijeku nastavak prethodno provedenog EU projekta, kojim se osigurava besplatna usluga senzorne integracije u produljenom radnom vremenu vrtića za djecu s teškoćama u razvoju.
Projektom je, kao što smo već pisali, osigurano dodatno opremanje dvije senzorne sobe, usluge edukacijskog rehabilitatora i odgojiteljice s iskustvom u radu s djecom vrtićke dobi i djecom s teškoćama u razvoju te sredstva za edukaciju djelatnica vrtića.
Dobivenim novcem kupit će se i kamere koje su bitne za kasniju analizu rada i proučavanje ponašanja djeteta u radu.
- Zahvaljujući iznimnoj vjeri, trudu i kontinuiranom ulaganju u rast i razvoj ravnateljica Tittija je i ove godine, kroz realizaciju projekta "Svjetlucavim svijetom u preokret 2", prepoznala potrebu za nastavkom unapređenja stručnog rada svojih stručnjaka koji rade s djecom s teškoćama u razvoju, kazala je Mamić.
Posebno im je bilo drago, navodi, čuti i osvjedočiti se o postignućima koja su se u vrtiću dogodila usprkos Covidu.
- Tu su nova, dodatno uređena poticajna okruženja, promjene u strukturi i „krojenju“ već postojećih dijelova prostora, novi kutci, nove staze i nova, po mjeri odabrana oprema, koja sada još kvalitetnije udovoljava senzornim potrebama djece. Vjerujemo da smo i ovaj puta bile „vjetar u leđa“ djelatnicima i da smo ih uspjele osnažiti, poduprijeti i usmjeriti na promišljanja o budućem razvoju, daljnjem stručnom praćenju i bogaćenju programa senzorne integracije u ranom predškolskom odgoju i obrazovanju djece, osobito one s teškoćama, kazala je Mamić.
Edukacija stručnjaka DV-a Titti realizirana je u sklopu provedbe EU projekta „Svjetlucavim svijetom u preokret 2“. Ukupna vrijednost projekta je 938.954 kuna, a iznos EU potpore iznosi 100 posto. Projekt je financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.