Politika i društvo

OLDUKA USVOJENA BRZO, JEDNOGLASNO I BEZ RASPRAVE

Evo koliko eura mjesečno dobivaju pulski vijećnici/ce svih političkih opcija

U odluci piše da "za svakog od 14 vijećnika Gradskog vijeća (muški) utvrđuje se mjesečni iznos sredstava od 347 eura, a za svaku od 8 vijećnica Gradskog vijeća podzastupljenog spola (žene) utvrđuje se mjesečni iznos sredstava od 382 eura"


 
1 min
Zoran Angeleski ⒸFOTO: Manuel Angelini

U odluci piše da "za svakog od 14 vijećnika Gradskog vijeća (muški) utvrđuje se mjesečni iznos sredstava od 347 eura, a za svaku od 8 vijećnica Gradskog vijeća podzastupljenog spola (žene) utvrđuje se mjesečni iznos sredstava od 382 eura"

Bez prevelike rasprave, vijećnice i vijećnici jednoglasno su izglasali izmjene Odluke o raspoređivanju sredstava za financiranje aktivnosti političkih stranaka i nezavisnih vijećnika  Gradskog vijeća Pule za 2024. godinu, a nakon što je vijećnika NLFZ-a zamijenila kolegica vijećnica "podzastupljenog spola", za što je predviđena veća svota.

Kako piše u odluci, "za svakog od 14 vijećnika Gradskog vijeća (muški) utvrđuje se mjesečni iznos sredstava od 347 eura, a za svaku od 8 vijećnica Gradskog vijeća podzastupljenog spola (žene) utvrđuje se mjesečni iznos sredstava od 382 eura".

Političkim strankama i članovima nezavisnih lista, zastupljenim u Gradskom vijeću, raspoređuju se proračunska sredstva u mjesečnim iznosima kako slijedi:

- Istarski demokratski sabor-IDS (4 vijećnika i 2 vijećnice) - 2.152 eura

- Istarska stranka umirovljenika-ISU (1 vijećnica) – 381 euro

- Zeleni savez-Zeleni (1 vijećnica) – 381 euro

- Možemo! (2 vijećnika i 2 vijećnice) - 1.458 eura

- SDP (2 vijećnika i 1 vijećnica) - 1.076 eura

- HDZ (2 vijećnika) – 694 eura

- Kandidacijska lista grupe birača nositelja Filipa Zoričića (3 vijećnika i 1 vijećnica)- 1.423 eura

- Kandidacijska lista grupe birača nositelja Milana Rašule (1 vijećnik) – 347 eura


Nastavite čitati

Pula
 

SCENARIJ S GOTOVO NEVJEROJATNIM ZAPLETOM Država želi natrag zemljište koje je darovala Gradu Puli za izgradnju sportskog centra. Poklonjena livada zapravo je - šuma!

Kako se ovakva zapetljancija uopće mogla dogoditi? Kako je došlo do toga da država daruje šumu misleći da je livada, pa uz to još obvezala Grad da na tom mjestu izgradi ono što se šumskom području ne smije graditi? Dio odgonetke, doznajemo, krije se u 2019. godini kada je zemljište promijenilo kategoriju. No, u trenutku potpisivanja Darovnice, Marsovo je polje već skoro dvije i pol godine imalo status šumskog područja, a da nitko to nije primijetio

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.