Politika i društvo

ODLUKA PREDSJEDNIŠTVA IDS-a

Gradonačelnik Novigrada Anteo Milos ulazi u Sabor umjesto Lorisa Peršurića

Milos je naglasio kako će se, paralelno s obnašanjem dužnosti gradonačelnika, snažno zalagati za interese Istre, Rijeke i Kvarnera, uz povezivanje IDS-ovih zastupnika i otvaranje ključnih tema poput prometa, urbanizma, turizma i održivog razvoja


 
2 min
Istra24

Milos je naglasio kako će se, paralelno s obnašanjem dužnosti gradonačelnika, snažno zalagati za interese Istre, Rijeke i Kvarnera, uz povezivanje IDS-ovih zastupnika i otvaranje ključnih tema poput prometa, urbanizma, turizma i održivog razvoja

Anteo Milos ulazi u Hrvatski sabor umjesto Lorisa Peršurića, odlučeno je na večeras održanoj sjednici Predsjedništva IDS u Puli. Do promjene dolazi nakon što je Peršurić najavio kako svoj saborski mandat stavlja u mirovanje kako bi se u kvalitetnije posvetio radu na čelu IDS-a, izvijestili su danas iz te stranke.

Peršurić je, navode dalje u priopćenju, istaknuo kako je funkciju predsjednika stranke prihvatio s jasnom namjerom da dodatno ojača IDS na terenu i poveća njegovu prisutnost među građanima. „Ulogu predsjednika prihvatio sam sa srcem i punom odgovornošću. Svakodnevno sam na terenu, obilazim podružnice i Zajednice podružnica i želim se u potpunosti posvetiti radu s našim ljudima i jačanju stranke“, poručio je Peršurić.

Dodao je kako u ovom trenutku smatra važnim usmjeriti svu energiju na osnaživanje organizacije. „Na parlamentarnim izborima koji nam dolaze prvi, cilj nam je ponovno osvojiti treći mandat i za to moramo biti snažni, prisutni i povezani, krenuti raditi na vrijeme. Upravo zato odlučio sam staviti svoj saborski mandat u mirovanje, uvjeren da će IDS i dalje imati kvalitetno i odgovorno predstavljanje u Hrvatskom saboru“, naglasio je, zahvalivši pritom Anteu Milosu na spremnosti da preuzme ovu važnu ulogu. „Vjerujem da će Anteo svojim iskustvom i znanjem na najbolji način zastupati interese naše regije te biti snažan i vjerodostojan glas Istre i Kvarnera u Hrvatskom saboru“, dodao je.

Peršurić međutim, nije tako tako govorio do prije mjesec dana. Prilikom osvrta na proteklu godinu na konferenciji za medije u Puli, Peršurić je na pitanje novinarke Istre 24 Danijele Bašić-Palković odlazi li ubrzo iz Hrvatskog sabora, jasno i glasno rekao - ne.  

Anteo Milos, dugogodišnji gradonačelnik Novigrada i dugogodišnji član Predsjedništva IDS-a, s bogatim političkim i upravljačkim iskustvom na lokalnoj razini, poručio je pak u današnjem priopćenju kako imenovanje u Hrvatski sabor doživljava kao odgovornost, ali i priliku za snažnije zastupanje regionalnih interesa.

Naglasio je kako će se, paralelno s obnašanjem dužnosti gradonačelnika, snažno zalagati za interese Istre, Rijeke i Kvarnera, uz povezivanje IDS-ovih zastupnika i otvaranje ključnih tema poput prometa, urbanizma, turizma i održivog razvoja. „Svojim zalaganjem, znanjem i iskustvom stečenim kroz dugogodišnji rad kao gradonačelnik želim konkretno doprinijeti razvoju naše regije i Republike Hrvatske“, istaknuo je Milos, zahvalivši predsjedniku stranke i Predsjedništvu IDS-a na ukazanom povjerenju.


Nastavite čitati

Istra
 

Mora li se prodati Uljanik?

Poljoprivredna inspekcija Državnog inspektorata potvrdila je za Istru24 da je porečki Institut za poljoprivredu i turizam kršio zakon. Sutra doznajte o čemu se radi * Pišemo i o najavljenoj prodaji pulskog brodogradilišta te što o svemu kaže direktor Samir Hadžić, a razgovarali smo i s ovogodišnjom dobitnicom nagrade „Krasna zemljo – Meraviglioso paese“ pjesnikinjom, književnicom, sveučilišnom profesoricom i prevoditeljicom Loredanom Bogliun

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.