Politika i društvo

Zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke

Horvatu određen istražni zatvor

Opasnost od ponavljanja djela prestala je postojati u trenutku kada je Horvat dao ostavku te ju je premijer prihvatio. Inače, od početka negira krivnju za namještanje dodjele poticaja te tvrdi kako je samo potpisivao dokumentaciju koju su mu pripremile njegove službe


 
1 min
Istra24
Foto: PIXSELL/Vjeran Zganec Rogulja

Opasnost od ponavljanja djela prestala je postojati u trenutku kada je Horvat dao ostavku te ju je premijer prihvatio. Inače, od početka negira krivnju za namještanje dodjele poticaja te tvrdi kako je samo potpisivao dokumentaciju koju su mu pripremile njegove službe

Darku Horvatu, sada već bivšem ministru graditeljstva, istražni zatvor od mjesec dana određen je zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke. Odluku je donio sudac istrage Županijskog suda u Zagrebu zaključivši kako bi Horvat u nastavku istrage mogao utjecati na tri od ukupno 11 svjedoka, piše Telegram.

Opasnost od ponavljanja djela prestala je postojati u trenutku kada je Horvat dao ostavku te ju je premijer prihvatio. Inače, od početka negira krivnju za namještanje dodjele poticaja te tvrdi kako je samo potpisivao dokumentaciju koju su mu pripremile njegove službe.

Horvat dao novac svojim prijateljima

Telegram je došao do imena tvrtki kojima je, kako sumnja USKOK, pogodovao bivši ministar Darko Horvat. Ukupan iznos potpora, za koje su naložene navodno nezakonite isplate, tijekom studenog i prosinca 2018. godine dosegle su 2,6 milijuna kuna.

Tako je, navodno bez ikakvih osnova, potporu od oko 133 tisuće kuna dobila Klesarska radiona u vlasništvu Željka Kovača, zatim firma Dors projekt kojoj je isplaćeno oko 199 tisuća kuna, Eko Kotor d.o.o. koji je također dobio oko 199 tisuća kuna, te Domus interijeri koji su ostvarili potporu od 194 tisuće kuna. USKOK vjeruje da im je Horvat odobrio potpore jer se radi o firmama s područja Međimurske županije, odakle i on sam dolazi, a s njima je i osobno povezan.


Nastavite čitati

Poštovani gospodine Plenkoviću, digli ste si plaće, a kada će na dnevni red doći medijske slobode i prava novinara?

Sindikat novinara Hrvatske upozorava i na činjenicu da novinari/ke za svoj odgovorni i društveno važni rad za javno dobro zarađuju u prosjeku svega 1.043 EUR neto. Usto, samo u dva javna medija redovito se obnavljaju kolektivni ugovori, dok u privatnim medijima gotovo  u potpunosti izostaje i socijalni dijalog i zaštita radničkih prava i kolektivni ugovor. Time se medijskim radnicima u RH krši temeljno ljudsko pravo na sindikalno organiziranje i kolektivno pregovaranje iako EU od svih članica traži pokrivenost od 80 posto tržišta rada kolektivnim ugovorima

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.