Politika i društvo

ČLAN STOŽERA ZA OBRANU BANIJE

Uhićenog ministra Horvata nasljeđuje Stjepan Čuraj, ekonomist iz Osijeka?

Čuraj je po struci pravnik i ekonomist iz Osijeka, a s građevinom nije imao puno doticaja, osim što je član Stožera za obnovu Banije


 
1 min
HINA
Stjepan Čuraj, Foto: PIXSELL/Patrik Maček

Čuraj je po struci pravnik i ekonomist iz Osijeka, a s građevinom nije imao puno doticaja, osim što je član Stožera za obnovu Banije

Predsjednik HNS-a Stjepan Čuraj izgledni je novi ministar graditeljstva, prostornog uređenja i državne imovine, objavili su u utorak neslužbeno mediji, a iz Vlade te informacije nisu demantirali.

Jutarnji list piše da iz Vlade nisu demantirali ove neslužbene informacije, već samo kažu kako neće ništa potvrđivati do koalicijskog sastanka koji je najavljen za 12 sati, a na kojem bi se definitivno trebalo znati ime novog ministra.

Stjepan Čuraj kao koalicijski partner HDZ-a s jednim saborskim zastupnikom aktualni je državni tajnik u Ministarstvu financija, a prije toga bio je saborski zastupnik.

Čuraj je po struci pravnik i ekonomist iz Osijeka, a s građevinom nije imao puno doticaja, osim što je član Stožera za obnovu Banije.

HNS u ovom mandatu nije imao ministra u Vladi, ali uz Čuraja, imaju i svog državnog tajnika upravo u Ministarstvu graditeljstva, Željka Uhlira.

Čuraj bi na toj dužnosti trebao zamijeniti dosadašnjeg ministra Darka Horvata, kojega je premijer Andrej Plenković razriješio nakon što je uhićen. Horvat je u istražnom zatvoru, a Uskok ga tereti za zlouporabu položaja i ovlasti.

Do imenovanja novog ministra, Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine vodi državna tajnica Dunja Magaš.


Nastavite čitati

Poštovani gospodine Plenkoviću, digli ste si plaće, a kada će na dnevni red doći medijske slobode i prava novinara?

Sindikat novinara Hrvatske upozorava i na činjenicu da novinari/ke za svoj odgovorni i društveno važni rad za javno dobro zarađuju u prosjeku svega 1.043 EUR neto. Usto, samo u dva javna medija redovito se obnavljaju kolektivni ugovori, dok u privatnim medijima gotovo  u potpunosti izostaje i socijalni dijalog i zaštita radničkih prava i kolektivni ugovor. Time se medijskim radnicima u RH krši temeljno ljudsko pravo na sindikalno organiziranje i kolektivno pregovaranje iako EU od svih članica traži pokrivenost od 80 posto tržišta rada kolektivnim ugovorima

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.