gostovanje kod lokomotive

Istra povela u gostima kod Lokomotive golom Belja!

Istra je povela u gostima kod Lokomotive golom Belja u 54. minuti. U 43. minuti drugi žuti karton u redovima domaće ekipe zaradio je Hajdin Salihu, pa Istra drugo poluvrijeme igra s igračem više. Trenutno Istra s 24 boda prelazi Šibenik i Slaven Belupo te od ranije Hrvatski dragovoljac

1 min
Zoran Angeleski

Dion Drena Beljo, igrač NK Osijeka na posudbi u Istri zaslužan je za vodstvo Istre 0:1 u gostima kod Lokomotive.

Trenutno Istra s 24 boda prelazi Šibenik i Slaven Belupo te od ranije Hrvatski dragovoljac, čime zauzima 7. poziciju HNL-a.

Izglednih prilika moglo se vidjeti od 22. minute kad je Lokomotivin igrač Enis Čokaj s 25 metara jako pucao na Istrin gol, no za 20-ak centimetara nedovoljno precizan.

Par minuta kasnije ozlijeđenog Čokaja zamjenjuje Mate Maleš.

Ta je Čokajeva šansa otvorila još četiri dobre prilike domaćoj ekipi; u 32. minuti mrežu s vanjske strane pogađa Aliyu, koji i dvije minute kasnije, nakon kornera Pivariča, odlično puca glavom ali dobro brani Istrin golman Ivan Lučić. Kao i minutu ranije jako dobar udarac s 20-ak metara Branimira Cipetića. Vanjsku mrežu, naklon ubačaja s desne strane pogađa zatim i Marko Dabo.

Dobru priliku Istra je imala u 39. minuti kad Beljinu povratnu loptu udara Istrina šestica Perera, i s obzirom na položaj domaćeg vratara vjerojatno bi lopta otišla u gol da nije blokirao Mate Maleš.

U 43. minuti drugi žuti karton u redovima domaće ekipe zaradio je Hajdin Salihu, pa Istra 1961 sad ima igrača više.