Milevski: Pobijedili smo na "talijanski način", Ristovski: U šoku sam

2 min
HINA
EPA/CARMELO IMBESI

Pobijedili smo na talijanski način protiv Talijana, kazao je izbornik Sjeverne Makedonije Blagoja Milevski nakon što je njegova momčad pobijedila Italiju sa 1-0 u polufinalu play-offa za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

"Pobijedili smo na talijanski način protiv Italije, golom iz samo dva udarca. Jako sam zadovoljan ovom pobjedom, ponosan sam na ove momke," kazao je makedonski strateg nakon senzacionalne pobjede njegove momčadi.

Italija je dominirala cijeli susret, "Azzurri" su uputili čak 32 udarca, imali su i 16 kornera, no pobjedu je ostvarila makedonska vrsta, a junak susreta postao je Aleksandar Trajkovski pogodivši za 1-0 u drugoj minuti sudačke nadoknade.

"Jako sam sretan zbog Trajkovskog. Utakmica je pripremljena na ovaj način, znali smo da je Italija odlična momčad, ali igrali smo kako treba. Znamo svoje snage. Prije utakmice rekao sam dečkima da se zabavljaju i oni su upravo to i učinili."

Sjeverna Makedonija će put u Katar tražiti protiv Portugala koji je u Portu pobijedio Tursku sa 3-1. Finalni susret između Portugala i Sjeverna Makedonije na rasporedu je 29. ožujka u Portu.

Makedonci će u Portu biti jači za veznjaka Napolija Elifa Elmasa.

"Elmas će se vratiti za finale i dat će nam dodatnu snagu," poručio je Milevski.

Makedonski kapetan i branič zagrebačkog Dinama Stefan Ristovski poručio je kako je u šoku.

"Još sam u šoku, presretan sam pobjedom i očekujem sjajan doček po povratku u Sjevernu Makedoniju. Možemo li pobijediti Portugal? Da, možemo. Učinit ćemo sve da pobijedimo," poručio je Ristovski koji je odigrao cijeli susret.

Za makedonsku vrstu je do 58. minute igrao kapetan Dinama Arijan Ademi, dok je branič Rijeke Darko Velkovski igrao do 86. minute. Veznjak Hajduka Jani Atanasov nije nastupio.

Svijet

New York u produžetku do drugog mjesta, 13 koševa Bogdanovića

U iznimno uzbudljivoj utakmici završnog dana osnovnog dijela sezone u NBA ligi košarkaši New York Knicksa su u svom Madison Square Gardenu pobijedili Chicago Bullse sa 120-119 u produžetku i tako "ukrali" poziciju drugog nositelja Milwaukee Bucksima koji su poraženi u Orlandu sa 113-88