Novi poraz New Yorka, 15 poena Bogdanovića

2 min
HINA
Pixabay

Košarkaši New Yorka upisali su treći poraz u nizu u NBA ligi, ovaj put ih je pobijedio Houston 105-103 na domaćem parketu, čime je Houston prekinuo negativan niz od četiri poraza.

Na poluvremenu je New York zaostajao 14 poena, ali je u nastavku dostigao suparnika i imao priliku za preokret. U posljednjoj sekundi susreta, kod rezultata 103-103, Brunson je napravio prekršaj na domaćem igraču Aaronu Holidayu koji je pogodio oba bacanja za slavlje Houstona.

S 23 poena i pet skokova najbolji je kod Houstona bio Dillon Brooks, dok je Jabari Smith Jr. ubacio 20 uz sedam skokova. Spomenuti Jalen Brunson je bio prvi strijelac New Yorka koji je s omjerom 33-21 na četvrtom mjestu ljestvice Istočne konferencije. Brunson je postigao 27 poena, a tome je dodao i sedam asistencija. Donte DiVicenzo je dao za New York 23 poena uz četiri asistencije i pet skokova.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je s klupe odigrao 23 minute za  New York. Bio je četvrti klupski strijelac s 15 poena uz 7-13 šut iz igre. Za tri poena je gađao 1-5 uz jedno promašeno slobodo bacanje. Ostvario je četiri skoka, jednu blokadu i jednu izgubljenu loptu.

U dobrom ritmu je i dalje Golden State koji je pobijedio peti put zaredom nakon slavlja 129-107 kod Utah Jazz. Kompletna petorka Golden Statea ubacila je dvoznamenkasti broj koševa, Klay Thomspon 26, a Stephen Curry 25 poena. Uz to je Curry imao 10 asistencija i šest skokova te šut 7-16 za tri poena. Blizu 'triple-double' učinka bio je Draymond Green s 12 poena, osam asistencija i 10 skokova.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je za Golden State odigrao 11 i pol minuta te je ostao bez poena. Promašio je dva šuta za tri i jedan za dva poena. Imao je tri skoka i jednu asistenciju.

Kod domaćina su po 22 poena ubacili Jordan Clarkson i Collin Sexton, dok je hrvatski igrač Luka Šamanić odigrao dvije minute i za to vrijeme je tek ostvario jedan skok.

U derbiju Zapada, budući su se sastali dotad dvije najbolje momčadi te konferencije, Minnesota je u gostima svladala Los Angeles Clippers 121-100. Veliki pad domaćin je imao u trećoj četvrtini koju je izgubio čak 19-40. Minnesotu su do pobjede vodili Karl-Anthony Towns s 24 poena i šutom iz igre 8-12 te Anthony Edwards koji je ubacio 23 poena uz osam asistencija i sedam skokova.

Za domaćina su najviše ubacili Kawhi Leonard i Paul George, po 18 poena, dok je hrvatski centar Ivica Zubac odigrao 22 i pol minute. Za to vrijeme je postigao šest poena te imao 11 skokova, 2 asistencije, 1 blokadu i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao 2-5 uz 2-2 s linije slobodnih bacanja.