republika - dugi

seria a

Talijanski derbi: Italija: Perišić strijelac, ali Milan preokrenuo

Ivan Perišić bio je strijelac za Inter u velikom derbiju 24. kola talijanskog prvenstva protiv gradskog rivala Milana, no njegova je momčad na kraju ipak izgubila sa 1-2 (1-0). Milan je preokrenuo s dva gola Girouda u razmaku od samo tri minute, a prvom je prethodio nevjerojatni previd suca Guide i njegovih pomoćnika u VAR-u

3 min
HINA

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac za Inter u velikom derbiju 24. kola talijanskog prvenstva protiv gradskog rivala Milana, no njegova je momčad na kraju ipak izgubila sa 1-2 (1-0).

Inter je dominirao prvim poluvremenom, postigao je pogodak i u ranoj fazi utakmice kada je Perišić sjajnim ubačajem s lijeve strane pogodio Dumfriesa koji je glavom zatresao mrežu, no linijski sudac podigao je zastavicu zbog zaleđa u kojemu se nalazio naš igrač.

Ipak, u 38. minuti Inter je stigao do zasluženog vodstva, Calhanoglu je izveo korner, lopta je preletjela sve igrače u sredini kaznenog prostora te idealno pala na nogu Perišiću koji je preciznim prizemnim udarcem sa 10-ak metara svladao Maignana.

Milan je preokrenuo s dva gola Girouda u razmaku od samo tri minute, a prvom je prethodio nevjerojatni previd suca Guide i njegovih pomoćnika u VAR-u.

Giroud je osvojio loptu na polovici Intera prethodno odgurnuvši Vidala, no sudac je ostao nijem, lopta je stigla do Brahima koji je uputio traljav udarac prema golu, no taj njegov loš potez pretvorio se u asistenciju za Girouda koji je uklizao na loptu, promijenio joj smjer i poravnao na 1-1.

Tri minute potom Giroud je primio loptu leđima okrenut golu, prevario svog čuvara i iz okreta još jednom svladao Handanovića.

Ovom pobjedom drugi Milan je stigao na 52 boda, jedan manje  od Intera , koji doduše ima i utakmicu manje od Milana. Treći Napoli, s 49 bodova, sutra igra u gostima kod Venezie koja tri mjesta dijele od posljednjeg mjesta u ligi.

Perišić je igrao do 70. minute za Inter, Marcelo Brozović je kod "crno-plavih" bio na terenu do 82. minute, dok Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Milana.

Ranije u subotu su Roma i Genoa su u Rimu igrale 0-0. Domaći su napadali tijekom čitavog susreta, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže gostiju koji su od 69. minute bili s igračem manje jer je isključen Ostigard.

Kontroverzna situacija dogodila se na isteku 90. minute kada je Zaniolo prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora uspio svladati Sirigua, ali taj pogodak je na intervenciju VAR-a poništen zbog prekršaja u napadu Abrahama koji je u začetku akcije nagazio suparničkog igrača.

To je potpuno razljutilo Zaniola koji je ubrzo zatim isključen zbog stalnog prigovaranja sucu.

Milan Badelj odigrao je čitav susret za Genou dok je Adrian Šemper ostao na klupi gostiju.

Bila je ovo druga utakmica koju je kao trener Genoe vodio Nijemac Alexander Blessin i druga koja je završila 0-0. Genoa je stoga i dalje pretposljendja 19. sa 14 bodova, četiri manje od 17. Venezije koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Roma je, pak, ostala šesta sa 39 bodova, tri manje od petog Juventusa, a tri više od sedme Fiorentine.