Život

JESTE LI ZADOVOLJNI PLASMANOM MAME ŠČ?

(VIDEO) POSLUŠAJTE POBJEDNIČKU PJESMU Švedska osvojila Euroviziju, Let 3 na 13. mjestu

Zanimljivo je da je Let 3 osvojili deset puta više bodova publike nego žirija, odnosno samo je pet zemalja dobilo više glasova gledatelja od njih * Riječani u Pulu stižu za samo 12 dana i otvaraju Open Season Fest na Kaštelu

1 min
Borka Petrović HINA

Švedska pjevačica Loreen s pjesmom 'Tattoo' pobjednica je ovogodišnje Eurovizije održane u Liverpoolu. Let 3 za Hrvatsku je osvojio 13. mjesto.

Loreen je osvojila 583 boda temeljenih na glasovima publike i žirija iz 37 europskih zemalja i Australije. Njoj je ovo drugi nastup i druga pobjeda na Euroviziji, nakon 2012. godine.

Drugo mjesto osvojila je Finska, a Izrael treće.

Hrvatski predstavnici Let 3 osvojili su 13. mjesto sa 123 boda. Zanimljivo je da su Riječani osvojili deset puta više bodova publike nego žirija, odnosno samo je pet zemalja dobilo više glasova gledatelja od njih.

Ovo je prvi put da je hrvatska pjesma bila u finalu Eurovizije od 2017. godine i nastupa Jacquesa Houdeka.

Šezdeset i sedmo izdanje Eurovizije održano je u Liverpoolu, zamjenskom domaćinu, pošto prošlogodišnji pobjednici Ukrajinci nisu mogli održati natjecanje u svojoj zemlji zbog ruske invazije.

Nakon euforije oko ŠČ veliki dio Hrvata negoduje oko našeg plasmana. Neki tvrde da nas je žiri pokrao, neki da ga treba ukinuti. Ističe se da je švedska pjesma plagijat, naša originalnost, ali i to tko nam je od susjeda dao bodove, a tko nije...

Jeste li vi zadovoljni našim plasmanom i pobjedničkom pjesmom?

Podsjetimo, Let 3 u Pulu dolazi za samo 12 dana i otvaraju 4. Open Season Fest na Kaštelu. Sigurni smo da će se i ŠČ zaoriti gradom.