Biznis

tisuću i pol više od hrvatskog prosjeka

Prosječna zagrebačka neto plaća za studeni 8.789 kuna

U odnosu na prosječnu mjesečnu plaću za lanjski studeni na razini Hrvatske, koja je iznosila 7.333 kune, prosječna zagrebačka neto plaća isplaćena za isti mjesec bila je veća za 1.456 kuna


 
1 min
HINA

U odnosu na prosječnu mjesečnu plaću za lanjski studeni na razini Hrvatske, koja je iznosila 7.333 kune, prosječna zagrebačka neto plaća isplaćena za isti mjesec bila je veća za 1.456 kuna

Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća u pravnim osobama u Gradu Zagrebu za studeni 2021. iznosila je 8.789 kuna, što je nominalno za 10,4 posto više u odnosu na studeni 2020. godine, podaci su Odjela za statistiku Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj grada Zagreba.

U odnosu na prosječnu mjesečnu plaću za lanjski studeni na razini Hrvatske, koja je iznosila 7.333 kune, prosječna zagrebačka neto plaća isplaćena za isti mjesec bila je veća za 1.456 kuna.

Po podacima Odjela za statistiku Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj grada, najviša prosječna mjesečna neto plaća u pravnim osobama za studeni 2021. isplaćena je u djelatnosti popravka i instaliranja strojeva i opreme, u iznosu od 18.174 kune.

Nasuprot tomu, najniža je isplaćena u proizvodnja kože i srodnih proizvoda, u iznosu od 4.543 kune.

Prosječna mjesečna bruto plaća u pravnim osobama u Gradu Zagrebu za studeni 2021. iznosila je 11.914 kuna, što je nominalni porast za 5,4 posto u odnosu na studeni 2020. godine.


Nastavite čitati

Poštovani gospodine Plenkoviću, digli ste si plaće, a kada će na dnevni red doći medijske slobode i prava novinara?

Sindikat novinara Hrvatske upozorava i na činjenicu da novinari/ke za svoj odgovorni i društveno važni rad za javno dobro zarađuju u prosjeku svega 1.043 EUR neto. Usto, samo u dva javna medija redovito se obnavljaju kolektivni ugovori, dok u privatnim medijima gotovo  u potpunosti izostaje i socijalni dijalog i zaštita radničkih prava i kolektivni ugovor. Time se medijskim radnicima u RH krši temeljno ljudsko pravo na sindikalno organiziranje i kolektivno pregovaranje iako EU od svih članica traži pokrivenost od 80 posto tržišta rada kolektivnim ugovorima

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.