Porečka policija je 21. lipnja oko 9.45 sati na DC 75 u Taru zabilježila prometnu nesreću u kojoj su sudjelovala dva motociklista, srbijanskih registarskih oznaka.
Nesreća se dogodila kada je 53-godišnji državljanin Srbije upravljao motociklom te je, uslijed nedržanja razmaka kad se kreće iza drugog vozila, naletio na motocikla kojim je upravljao 48-godišnji državljanin Srbije, a koji je usporavao poradi nailaska na vozilo koje se kretalo neposredno ispred njega i koje je propisno skretalo ulijevo.
Uslijed kontakta, oba vozača na motociklima su pala na kolnik te su prevezeni u pulsku bolnicu gdje je utvrđeno kako je 48-godišnjak zadobio teške tjelesne ozljede, dok je 53-godišnjak lakše ozlijeđen.
Policijski službenici će provesti kriminalističko istraživanje nad 53-godišnjakom poradi sumnje u počinjenje kaznenog djela izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu.
Pozivamo vozače motocikla i mopeda da uživaju u vožnji, ali da poštuju prometne propise kako ne bi ugrožavali svoj život i živote drugih sudionika u prometu.