Nedavno posađeni cedar u pulskom Mornaričkom parku, koji je zamijenio srušeni stoljetni primjerak, pokazuje značajne znakove sušenja, na što su upozorili čitatelji.

Potpuno se osušilo
Za više informacija o stanju ovog nedavno posađenog cedra, obratili smo se direktoru pulske komunalne tvrtke Herculanea Robiju Fuartu, koji kaže da se stanje stabla intenzivno prati posljednjih petnaestak dana.
"Nakon što su primijećeni prvi znakovi sušenja, utvrđena je elastičnost grana, zbog čega postoji mogućnost da se radi o početnoj reakciji stabla nakon presađivanja te da će se ono oporaviti", kazao je Fuart.

Prije 15 dana
Dodaje kako su istovremeno kontaktirani dobavljači te je pokrenuta reklamacija.
- Dogovoreno je da će, u slučaju potpunog sušenja stabla, biti osigurano zamjensko stablo. Cilj nam je prvenstveno pokušati sačuvati postojeće posađeno stablo, budući da se radi o vrijednom i velikom primjerku, poručio je Fuart.
Podsjetimo, stoljetni cedar u Mornaričkom parku srušio se početkom godine uslijed obilnih kiša, što je izazvalo veliku pozornost i žaljenje građana. Na njegovo mjesto potom je posađen novi cedar visok sedam metara.