Politika i društvo

nedavno ugasio privatnu tvrtku

Napokon objavio imovinsku karticu. IDS-ov ravnatelj porečke Lučke uprave Edi Štifanić posjeduje nekretnine vrijedne 1,3 milijuna eura

Donedavno je bio vlasnik poslovnog subjekta Parentium invest j.d.o.o koji je u postupku Trgovačkog suda u Pazinu od 23. lipnja brisan po skraćenom postupku bez likvidacije. Tvrtka koju je Štifanić osnovao 2020. godine bila je zapravo agencija za poslovanje nekretninama


 
3 min
Danijela Bašić-Palković

Donedavno je bio vlasnik poslovnog subjekta Parentium invest j.d.o.o koji je u postupku Trgovačkog suda u Pazinu od 23. lipnja brisan po skraćenom postupku bez likvidacije. Tvrtka koju je Štifanić osnovao 2020. godine bila je zapravo agencija za poslovanje nekretninama

Iako je bivši IDS-ov gradonačelnik Poreča Edi Štifanić na dužnost ravnatelja Lučke uprave Poreč stupio još 1. srpnja 2024. godine, dakle pred godinu dana, tek je nedavno ispunio zakonsku dužnost i objavio ažuriranu imovinsku karticu s prikazom svoje imovine.

Učinio je to tek nakon opomene nadležnog Povjerenstva za sprečavanje sukoba intersea koje ga je zbog neispunavanja imovinske kartice kaznilo novčanom kaznom od 530 Eura.

U slučaju Edija Štifanića, Povjerenstvo je utvrdilo povredu čl. 10. st. 2. i 10. st. 4. ZSSI-a s obzirom da nije u roku 30 dana podnio imovinsku karticu povodom stupanja na dužnost (direktora Lučke uprave Poreč op.a.) kao i da nije podnio imovinsku karticu za 2024.godinu.

Štifanić je i dalje član IDS-a, a kao ravnatelj Lučke uprave ima plaću u iznosu od 2.592 eura. Njegova supruga zaposlena je u turističkoj tvrtki Valamar, a primanja joj iznose 911 eura.

Štifanić je vlasnik dvije kuće s okućnicom. Jedna se nalazi u Baderni i proteže se s skupa s okućnicom na 368 kvadrata. Tu je nekretninu procijenio na 800 tisuća eura, a kupio ju je putem kredita. Druga nekretnina, također kuća s okućnicom od ukupno 790 kvadrata, nalazi se u mjestu Štifanići. Tu je nekretninu pak procijenio na 250 tisuća eura, a stekao ju je nasljedstvom.

Štifanić je u imovinskoj kartici dodao i napomenu da je vlasnik još 52.052 kvadrata oranica i šuma koje procjenjuje na 260.260 eura. 

Ravnatelj Lučke uprave ima i kredit dignut još 2010. godine na iznos od 169 tisuća eura, a mjesečnu ratu plaća u iznosu od 540 eura .

Ugasio firmu

Donedavno je bio vlasnik poslovnog subjekta Parentium invest j.d.o.o koji je u postupku Trgovačkog suda u Pazinu od 23. lipnja ove godine brisan po skraćenom postupku bez likvidacije.

Tvrtka koju je Štifanić osnovao 2020. godine bila je zapravo agencija za poslovanje nekretninama.

Štifanić vozi automobil Nissan micra iz 2012. godine vrijedan 5 tisuća eura koji je naslijedio, u imovinskoj kartici naveo je da nema štednje ni ostalih prihoda.

Podsjetimo, Štifanić je kao gradonačelnik bio na čelu porečke gradske uprave punih dvanaest godina, točnije od 2005. do 2017. godine, a dugi niz godina obnašao je i niz nadzorničkih funkcija unutar javnih/gradskih tvrtki.

Do 2020. godine bio je predsjednik Nadzornog odbora Odvodnje Poreč d.o.o., a svojevremeno i predsjednik Nadzornog odbora tvrtke Dom Poreč u vlasništvu Grada Poreča, a do 2024. godine i Istarskih domova zdravlja. Bio je i na čelnoj poziciji Nadzornog odbora gradske tvrtke Usluga Poreč d.o.o. gdje je jedno vrijeme bio i savjetnik direktora te član Nadzornog odbora Zračne luke Pula.

Dodajmo kako je pred ove lokalne izbore istarski župan Boris Miletić dao suglasnost Upravnom vijeću Lučke uprave Poreč na čijem čelu je Robert Momić o povećanju bruto osnovice plaće zaposlenika porečke Lučke uprave.

Tom odlukom, povećana je bruto osnovica za obračun plaća radnika s dotadašnjih 847 na 935 eura. Kako je navedeno u obrazloženju Upravnog vijeća "donošenje odluke uvjetovano je nastupom negativnih inflatornih pritisaka koji se odražavaju na povećanje cijena prehrambenih proizvoda, energenata i režija te neizvjesnosti u pogledu daljnjih globalnih utjecaja".

Istu suglasnost, također pred izbore, Miletić je dao i Upravnom vijeću Lučke uprave Rovinj kojim predsjeda IDS-ov Marčelo Mohorović gdje je također bruto osnovica za obračun plaće radnika, s 847 eura narasla na 935 eura.


Nastavite čitati

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.