Asistencija Rakitića u pobjedi Seville

1 min
HINA
EPA/Alejandro Garcia

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ubilježio je asistenciju za treći gol Seville u gostujućoj pobjedi kod Levantea (3-2).

Rakitić je u 81. minuti izveo udarac s kuta, a Jules Kounde je pogodio za 3-1. Andalužani su vodili s 2-0 pogocima Jesusa Corone (14, 27), a za domaću momčad iz Valencije strijelci su bili Morales (22-pen) i Soldado (87). Morales je u 71. minuti promašio penal za Levante.

Sevilla se pobjedom vratila na drugo mjesto s 15 bodova manje od Reala, dok je Levante ostao predzadnji.

U drugom dvoboju je Rayo Vallecano kao gost pobijedio Espanyol s 1-0 golom Guardiole (42).

Domagoj Vida se oprostio od hrvatske reprezentacije

"Nakon 14 godina provedenih u ovoj obitelji, kako svima zahvaliti, a nekoga ne zaboraviti? Hvala svim mojim izbornicima, od Slavena koji mi je dao prvu priliku, preko Igora, Nike i Ante do Zlatka s kojim smo ostvarili ove nezapamćene i nevjerojatne uspjehe, kao i svim trenerima u stožerima," kazao je Vida

Kvalifikacije za EP: Nogometašice protiv Sjeverne Irske

Hrvatska i Sjeverna Irska odigrat će dvije utakmice između 23. i 29. listopada, a ukupni pobjednik će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz ogleda Albanije i Norveške između 27. studenoga i 3. prosinca. Pobjednik dvomeča iz drugog kola izborit će nastup na Europsko prvenstvo