svladan izravni konkurent 89:85

BRAVO STOJA! Pobijeđena zagrebačka Mladost - briljirao Marin Đugum

Svi su na terenu dali svoj doprinos, no briljantno izdanje pružio je Marin Đugum, s 32 koševa (uz šut od čak 75 posto) i devet skokova, no pored impresivne statistike Đugum je dao ključne koševe kad se u zadnjoj četvrtini lomila utakmica * Stoji odgovara što je sat ranije  predzadnji Samobor na svom terenu (i to jedva, 91:92) izgubio od prvoplasiranog Dubrovnika te time ostao na četiri pobjede, a što itekako odgovara Stoji jer se pobjede (njenih sedam) prenose u predstojeću Ligu za ostanak. Dvije najlošije ekipe nakon dodatnih deset susreta ispadaju, a zadarska Puntamika ima tek jednu pobjedu

2 min
Zoran Angeleski ⒸFOTO: Manuel Angelini

U neizvjesnoj završnici, u duelu s izravnim konkurentom za ostanak u prvoj ligi, u posljednjoj utakmici regularnog dijela Prve muške lige, košarkaši Stoje na svom su terenu večeras pobijedili zagrebačku HAKK Mladost s 89:85.

Svi su na terenu dali svoj doprinos, no briljantno izdanje pružio je Marin Đugum, s 32 koševa (uz šut od čak 75 posto) i devet skokova. No pored impresivne statistike, Đugum je dao ključne koševe kad se u zadnjoj četvrtini lomila utakmica.

Stoja je prvu četvrtinu izgubila 21-29, no do poluvremena je (46:47) uspjela doći u egal. U toj drugoj četvrtini iznimno važnu dionicu u preokretu, odnosno izjednačenju snaga na terenu, uz agresivniju obranu Stoje, odigrao je raspoloženi Strahinja Grujanić pod košem, a za njim i Nikola Ostojić.

Treba reći da Stoja manje igra pod košem unatoč potentnog trija Đugum-Travica-Ostojić, a više se oslanja na šut koji ih često zna napustiti.

U redovima gostiju, uz Tonija Bilića (18 koševa), velike probleme domaćinima je posebno pod košem, a i izvana, stvarao brzi Luka Mršić, davši najviše, 21 koš.

U drugom poluvremenu razigrao se najpouzdaniji igrač Stoje Marin Đugum, kojeg je u par navrata sjajno razigrao Filip Gustovarac. Kroz cijelu utakmicu odličnu je partiju pružio Niko Travica (13 koševa, sedam skokova i pet asistencija), a ne smije se zaboraviti ni učinak bekova, 15 koševa Gustovarca i deset koševa Alekse Matića.

Najveću razliku, (75:64), Stoja je ostvarila osam minuta prije kraja susreta, ali to je kratko trajalo. Utakmica je ušla u neizvjesnu završnicu, a Mladost je izjednačila 81:81 dvije minute i 40 sekundi do kraja.

Nakon dva koša iz slobodnih bacanja mladog Dina Blaževića, jaka obrana te dva uzastopna, prevažna koša Đuguma odvela je Stoju na 87:81, da bi žuto-plavi zatim zadržali prednost do kraja susreta.

Car Marin Đugum

Stoji svakako odgovara što je sat vremena ranije predzadnji Samobor na svom terenu (doduše jedva, 91:92) izgubio od prvoplasiranog Dubrovnika te time ostao na četiri pobjede, a što itekako odgovara Stoji jer se pobjede prenose u Ligu za ostanak. Nakon još deset utakmica ekipa od 7. do 12 mjesta (pet kući i pet u gostima), ispast će iz lige dvije najslabije ekipe. Zasad jednu pobjedu ima posljednja zadarska Puntamika.