istra izgubila 0-2

Derby della Učka: Tik prije slavljeničkog spektakla Demona, Rijeka povela 0-1

Istra nije pobjedom ni bodom darovala svoje navijače-slavljenike. Na jednom od transparenata, a zbog prošlotjednog izbora Bala kao lokacije budućeg kampusa, Demoni su poručili klupskoj upravi: "Istri 1961 je mjesto samo u Puli!". Armada je pak podignula transparent "čestitke" u kojoj iskazuje "respekt za 30 godina odrastanja u našoj sjeni". Na travnjaku je Rijeka prilično lako pobijedila 0-2 i time ostala u borbi za titulu prvaka. Iduću nedjelju Rijeka čeka prvoplasirani Dinamo

3 min
Martina Pereša ⒸFOTO: Manuel Angelini

To je valjda moguće samo u Puli: ni minut prije početka pravog rođendanskog slavlja domaćih Demona, podizanjem zeleno-žute koreografije, bakljadom i grlatim navijanjem - u simboličkoj 30. minuti u čast svog 30. rođendana - gostujuća Rijeka povela je 0-1 golom Vučkića sa 17 metara, uz ne baš spretnu reakciju golmana Lučića.

Dok su Demoni pjevali svoje pjesme, Armada je uzvraćala "Demoni, demoni, gumeni bomboni". Nije ni Armada ostala nedotaknuta, Demoni su im uzvraćali s "Riječke pi....".

U 37. minuti Beljo je imao dobru šansu za  izjednačenje, ali se okliznuo i nije nabolje zahvatio loptu lijevom nogom.

Prije toga, tek je polupriliku u petoj minuti imao Marin s lijeve strane, ali je pucao pored vratnice.

Uz tradicionalno rivalstvo, veliki derbi Istre i Rijeke ovaj put odvijao se u slavljeničkom tonu. Demoni su naime prije 30 godina, 28. ožujka 1992. osnovani u kafiću Veruda, u istoimenom pulskom kvartu.

Poruka Demona zbog kampusa u Balama: "Istri 1961 je mjesto samo u Puli !"

No, to sigurno nije okupiralo obje momčadi. Konačnim rezultatom 0-2 Rijeka je ostala u borbi za titulu prvaka, dok je Istra propustila priliku da s tri boda preskoči Šibenik (koji je danas izgubio kući od Gorice), i time se konačno uzdigne od začaranog predzadnjeg mjesta.

Nije darovala ni pobjedom ni bodom svoje navijače-slavljenike. Ide dalje sve po starom, dakle frustrirajuće.

Očekivalo se da će prvi gol Rijeke donekle podignuti dinamiku dotad osrednje utakmice, no to se baš i nije dogodilo.

'Istra' je imala najbolju priliku u 59.minuti kad je nakon kornera glavom pucao Mišković, ali je Labrović odlično reagirao i sačuvao, pokazat će se, do posljednjeg sučevog zvižduka svoju mrežu.

Mogao ju je načeti u 84. minuti Mahmoud koji se nakon asistencije Bandea našao u izglednoj šansi u 16-ercu, no lopta mu nije dobro sjela.

Haris Vučkić u sredini - dvostruki strijelac Rijeke

To je uspjelo Harisu Vučkiću u 87. minuti, kada mu je Morić dao loptu u kaznenom prostoru, a ovaj prošao Lučića i postigao svoj drugi zgoditak, odlučivši pitanje pobjednika.

Zadovoljni načelnik Bala Edi Pastrovicchio

Rijeka ovom važnom pobjedom dolazi na treće mjesto s 55 bodova, dva manje od prvoplasiranog Dinama, no s dvije utakmice više od Modrih (koje dočekuje na Rujevici slijedeće nedjelje), te jednom utakmicom manje od Osijeka koji na drugom mjestu ima, kao i Dinamo, 57 bodova.

Istra iduća dva kola gostuje kod Gorice i Dinama.

Vratimo se navijačima. Na jednom od transparenata, a zbog prošlotjednog izbora Bala kao lokacije budućeg kampusa, Demoni su poručili klupskoj upravi: "Istri 1961 je mjesto samo u Puli!".

Armada je pak podignula transparent "čestitke" u kojoj iskazuje "respekt za 30 godina odrastanja u našoj sjeni".

Pulski gradonačelnik Filip Zoričić do novog člana uprave ACI-ja Ivana Heraka

Uoči utakmice na stadionu je zapjevala Vesna Nežić Ružić, a na poluvremenu Sergio Pavat, jasno pjesmu "Noći istarske".