Sport i rekreacija

e sad je sve moguće do kraja

Eksplozija oduševljenja: Istra izjednačila s Dinamom na samom isteku 1. poluvremena!

3 min
Zoran Angeleski ⒸFOTO: Manuel Angelini

Teško je sjetiti se takve eksplozije oduševljenja domaćih navijača na pulskom stadionu, kao što je to bilo prije nekoliko minuta, kada je u velikoj gužvi u 16-ercu Dinama do lopte došla Istrina desetka Robert Mišković i mirno, ali odlučno svladao reprezentativnog vratara Domagoja Livakovića.

Premda je Dinamo prvih šest minuta dominirao na cijelom terenu, prvu veliku šansu imala je Istra, kada je s desnog krila Lisica poslužio Belju u petercu, koji puca u Livakovića. Tenzije su već tada porasle, no Dinamo je zatim  dominirao cijelo vrijeme, bez konkretnijih šansi.

No, sve jači pritisak urodio je plodom u 30. minuti kada je loptu s desnog boka vješto prema Lučićevom golu Istre uputio sjajno raspoloženi Mislav Oršić, da bi je, u pokušaju spašavanja, u mrežu nesretno pospremio Istrin veznjak Caseres.

Uz dobro popunjenu zapadnu tribinu, na sjeveru grlato navija stotinjak Demona, na jugu dvostruko više Bad Blue Boysa

Mateo Lisica igra na lijevom, a ne uobičajeno na desnom krilu; vjerojatno je trener Istre Garcia Gonzalo procijenio da je bolje na desnom krilu izbjeći nezgodnog Bočkaja.

Iako su neki mediji uoči pulskog susreta najavljivali da će od prve minute zaigrati u špici Dinamova napada, Bruno Petković ostao je na klupi, što i ne čudi s obzirom na formu Bartola Franjića i nedodirljiv status Mislava Oršića.

Nakon dobrog izdanja za zadnjeg susreta s Dinamom prije dva mjeseca na Aldi Drosini, kada je Dinamo pobijedio 0-2 , uz poništen penal i crveni karton Petkoviću u finišu utakmice, i nedavne pobjede nad Goricom, Istra u drugom poluvremenu hvata mogućnost priključka sredini lige, nakon godina tavorenja  na njenom dnu.

Bad Blue Boysi rugali su se domaćim navijačima "Demoni u koroni", dok im ovi nisu uzvraćali osim svojih navijačkih pjesama i poklika.

U međusobnim susretima, Istra je posljednji put Dinamo pobijedila 2014. u 35. kolu HNL-a (2:1).

“Kao i svake utakmice, dat ćemo sve od sebe, natjecat ćemo se i pokušati im što više otežati. Oni su trenutno u dobrom momentu, poštujemo ih kao ekipu, ali i nas će se nešto pitati; želimo pobijediti i idemo po iznenađenje”, kazao je uoči utakmice trener Istre Gonzalo Garcia.

Trener Dinama Željko Kopić prije utakmice kazao je: "Stanje u ekipi je dobro. Kvalitetno smo trenirali i igrali ove dvije utakmice. Zadovoljan sam s izvedbom protiv Rijeke, isto tako i s izvedbom igrača koji su igrali protiv Rogaške. Odradili smo dovoljan broj treninga i tu utakmicu koja nam je bila bitna da nam igrači koji nisu nastupili protiv Rijeke imaju minutažu. Utakmicu u Puli dočekujemo spremni za sva iskušenja koja nas očekuju”.