u finalu sutra portugalom

Futsal: Rusija u polufinalu pobijedila Ukrajinu

Utakmica Rusije i Ukrajine proglašena je susretom visokog rizika, s obzirom na trenutne jako loše odnose dviju zemalja

1 min
HINA

Futsal selekcije Portugala i Rusije igrat će sutra u Amsterdamu u finalu EURA.

Rusija je u polufinalu 3-2 (2-1) pobijedila Ukrajinu, a Portugal je svladao Španjolsku također s 3-2 (0-2).

Branitelji naslova Portugalci su velikim preokretom došli do finala jer su Španjolci pogocima Gomeza (1) i China (13) vodili s 2-0 sve do 29. minuti kada je Coelho realizirao penal.

Igrač rođen u Gvineji Bisau Zicky Te se potom pretvorio u junaka dvoboja jer je u 32. minuti prvo izjednačio, a minutu prije kraja donio Portugalu pobjedu protiv velikog rivala.

Obračun velikih favorita Rusa i Ukrajinaca, koji su dvaput poraženi od Hrvatske u kvalifikacijama, okončana je vrlo teškom i dramatičnom pobjedom Rusa.

Sokolov (2) nakon velike pogreške ukrajinskog vratara i Afanasjev (15) doveli su Ruse u vodstvo, a do poluvremena je smanjio Sirij (16). Nijazov (31) akrobatskim udarcem opet dovodi Ruse u veliku prednost, no Ukrajinci se nisu predali, Abakšin (35) je smanjio, a minutu prije kraja Šoturma nije uspio izjednačiti iz penala.

Utakmica je proglašena onom visokog rizika, s obzirom na trenutne jako loše odnose dviju zemalja.

Portugal je EURO osvojio 2018. godine, a Rusija je bila prvakom Europe 1999., uz još čak pet poraza u finalima.