stoti u dresu Hoffenheima

Gol Kramarića, no Borussia (D) ipak slavila kod Hoffenheima

Za Kramarića je to bio jubilarni stoti pogodak u dresu Hoffenheima te je, još od ranije, najbolji klupski strijelac u povijesti. Za goste je Marin Pongračić u igru ušao u 83. minuti

2 min
HINA

Nogometaši dortmundske Borussije pobijedili su Hoffenheim u gostima s 3-2, u utakmici 20. kola Bundeslige, a prvi gol za domaćina dao je Andrej Kramarić, stoti u dresu Hoffenheima.

U nadoknadi prvog poluvremena hrvatski nogometaš je lijepo dočekao ubačaj Beboua te je poluvolejem izjednačio na 1-1.

Hoffenheim je time naplatio bolju igru u prvom poluvremenu iako je imao zaostatak već od šeste minute kada je Borussia povela golom Haalanda.

Novi nalet gostiju uslijedio je u nastavku kada je prvo Reus u 58. vratio prednost na stranu Dortmunđana, dok je Raum pogodio vlastitu mrežu u 66. za 3-1 Borussije.

Golom Ruttera u 77. minuti Hoffenheim je smanjio na 2-3 i opet se time razbudila nada domaćina, no do kraja Hoffenheim ipak nije došao do boda.

Hoffenheim je pao na šesto mjesto ljestvice, dok je Borussia došla na tri boda minusa u odnosu na prvi Bayern, ali ima i utakmicu više.

Kramarić je postigao tek treći ligaški ovosezonski pogodak te prvi nakon 29. listopada (gol Herthi).

Ove sezone je još zabio dva gola u DFB Pokalu. Za Kramarića je to bio jubilarni stoti pogodak u dresu Hoffenheima te je, još od ranije, najbolji klupski strijelac u povijesti.

Za goste je Marin Pongračić u igru ušao u 83. minuti.

Treće mjesto na ljestvici potvrdio je Bayer uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Augsburga od 5-1. Apsolutno prvo ime susreta bio je Francuz Moussa Diaby koji je postigao tri od pet golova kluba iz Leverkusena.

Svijet

Europski parlament donio prva pravila EU-a za suzbijanje nasilja nad ženama

Novo zakonodavstvo sadrži dulji popis otegotnih okolnosti za kaznena djela za koja su predviđene strože kazne poput zločina protiv javnih osoba, novinara ili boraca za ljudska prava. Taj popis uključuje i namjeru kažnjavanja žrtava na temelju njihova roda, seksualne orijentacije, boje kože, vjere, socijalnog podrijetla i političkog uvjerenja te želje da se sačuva ili obrani „čast”

Svijet

Juventus prvi finalist Talijanskog kupa

Lazio, kojega vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, uspio je s dva gola Casellanosa (12, 49) anulirati zaostatak iz prvog dvoboja, ali pred kraj dvoboja je Milik (83) zabio gol vrijedan prolaska u finale za Juventus