HNL

Hajduk pobjedom na samo dva boda manje od Dinama, Rijeke i Osijeka

Ovom pobjedom četvrti Hajduk je stigao do učinka od 38 bodova, dva manje od Dinama, Rijeke i Osijeka s tim da je odigrao susret više od Dinama, jednak broj utakmica kao Rijeka, odnosno dvoboj manje od Osijeka

3 min
HINA
Šibenik je ostao sedmi sa 22 boda, koliko ima i osmi Slaven Belupo, bod manje ima deveta 'Istra', a uvjerljivo posljednji je Hrvatski dragovoljac

U obje subotnje utakmice 21. kola Prve HNL slavili su gosti.

I dok je trijumf Hajduka u Šibeniku (1-3) bio očekivan, pobjeda Slavena Belupa u Osijeku (1-2) veliko je iznenađenje.

Dvostruki strijelac za Hajduk na Šubićevcu, a oba gola je postigao iz kaznenih udaraca, bio je Marko Livaja (15-11m, 45-11m), jednom je - sjajnim pogotkom s 20-ak metara u rašlje - mrežu domaćih pogodio Filip Krovinović (68), dok je jedini pogodak za domaće postigao Mario Ćurić (25).

Batarelo tragičar

Hajduk je u prvih 45 minuta dobio dva 11-erca, oba je sudac Zebec dosudio nakon intervencije VAR-a, a u oba navrata "krivac" je bio stoper Šibenika Ivica Batarelo.

On je u 13. minuti neoprezno u svom kaznenom prostoru nagazio Mlakara, Zebec je prvotno, iako se nalazio na pet metara od mjesta događaja, odmahnuo da se igra nastavi, ali snimka je pokazala da je njegova procjena bila potpuno pogrešna.

Livaja je sigurno izveo najstrožu kaznu poslavši Rogića u desnu, a loptu u lijevu stranu. Šibenik je odigrao vrlo aktivno prvo poluvrijeme te je uspio i izjednačiti nakon lijepe akcije u 25. minuti.

Kvesić je prošao po lijevom boku, dodao Sahitiju na rub kaznenog prostora, a ovaj je petom ostavio loptu na udarac Ćuriću koji je s 20-ak metara pogodio donji lijevi kut.

No, u samoj završnici prvog dijela Batarelo se pretvorio u "tragičara", njega je u skoku s još jednim suigračem u pokušaju raščišćavanja ubačaja lopta pogodila u ruku, Zebec opet nije prekinuo igru sve dok nije dobio informaciju od sudaca u VAR sobi nakon čega je pregledao snimku i još jednom pokazao na bijelu točku.

U drugom Livajinu pokušaju, vratar Rogić je pogodio stranu, ali nije uspio i zaustaviti loptu.

Nastavak dvoboja nije donio toliko zanimljivosti, ali je ipak viđen najljepši trenutak susreta kada je Krovinović sjajnim udarcem s 18 metara pogodio sam gornji lijevi kut nemoćnog Rogića za konačnih 3-1.

Ovom pobjedom četvrti Hajduk je stigao do učinka od 38 bodova, dva manje od Dinama, Rijeke i Osijeka s tim da je odigrao susret više od Dinama, jednak broj utakmica kao Rijeka, odnosno dvoboj manje od Osijeka. Šibenik je ostao sedmi sa 22 boda, koliko ima i osmi Slaven Belupo, bod manje ima deveta Istra 1961, dok je uvjerljivo posljednji Hrvatski dragovoljac sa sedam bodova.

Ulazak Caktaša dobar potez

U Osijeku su gosti iz Koprivnice poveli s 2-0 golovima Lovre Zvonareka (49) i Tomislava Božića (68), a za domaće je smanjio novi igrač u njihovim redovima Mijo Caktaš (74).

Koprivničani su bili bolji suparnik i u prvih 45 minuta, no do prednosti su stigli početkom nastavka. Bosec je uputio dugu loptu sa svoje polovice, a u kaznenom prostoru domaćih Zvonarek se bolje snašao od Škorića te zatim mirno prizemnim udarcem s desetak metara svladao Ivušića.

Sredinom nastavka Slaven je povećao svoju prednost, Caimacov je izveo udarac iz kuta, a u skoku pred domaćim vratima najviši je bio Božić i glavom zatresao mrežu.

Odmah po primljenom drugom pogotku, pomoćni trener Osijeka Rene Poms, koji je mijenjao Nenada Bjelicu zbog smrtnog slučaja, u igru je uveo najveće pojačanje u zimskom prijelaznom roku Caktaša, a taj je potez donio rezultat.

Vratar gostiju Sušak obranio je udarac glavom Fućaka, no na odbijanac najbrže je reagirao upravo Caktaš i vratio nadu svojoj momčadi. Ipak, rezultat se više nije mijenjao do kraja utakmice.