USPJEH VATRENOG

Hrvatski reprezentativac Budimir: Moram zadržati golgetersku formu

2 min
HINA

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir, koji je u srijedu navečer postigao pogodak u porazu Osasune 1-3 od Real Madrida, rekao je da nije otišao sretan kući, ali da će raditi kako bi zadržao golgetersku formu.

Budimir je u posljednjih pet utakmica postigao pet golova, čime je trenutačno najučinkovitiji hrvatski napadač u "ligama petice".

"Ne idemo baš sretni doma, ali što je tu je... Igrali smo protiv najbolje ekipe u Španjolskoj, a oni ti jednostavno neke stvari ne opraštaju", rekao je 30-godišnji Budimir za Hinu.

"Malo je glupo za reći i mogao bih ispasti smiješan kada bih rekao da smo bili blizu, jer je na kraju rezultat 1-3, uz dva obranjena penala, ali stvarno je dojam s terena drugačiji", izjavio je Budimir.

Realov branič David Alaba doveo je Real u vodstvo u 12. minuti, ali samo dvije minute kasnije Budimir je izjednačio na 1-1 iz neposredne blizine s lijeve strane. Budimiru je u 32. minuti poništen pogodak nakon što je pomoćni sudac signalizirao zaleđe.

U sudačkoj nadoknadi Lucas Vazquez zabio je za konačnih 1-3.

"U drugom dijelu smo se bili potrošili, ali probali smo se do zadnje minute vratiti u utakmicu. Bilo je teško. Mirisalo je da možemo, jer smo imali neke situacije, no onda se opet dogodilo isto. U zadnjoj sekundi su nam zabili za 1-3", izjavio je Budimir koji je na travnjaku proveo svih 90 minuta.

On je prvi igrač Osasune u posljednjih 18 godina koji je uspio zabiti u pet utakmica u nizu. To je zadnji put uspjelo urugvajskom napadaču Richardu Moralesu 2004., podatak je La Lige.